betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Pejzaże malowane pieśnią. Łemkowszczyzna i Nadsanie ze zbiorów Oskara Kolberga PDF Drukuj Email

Podkarpacka Regionalna Organizacja turystyczna serdecznie zaprasza na koncert Julii Doszny i Antoniego Pilcha pt. "Pejzaże malowane pieśnią. Łemkowszczyzna i Nadsanie ze zbiorów Oskara Kolberga", który odbędzie się 20 lipca 2014 r. (niedziela) o godz. 16.00 w cerkwi pod wezwaniem św. Paraskewy w Radrużu.


Julia Doszna to łemkowska pieśniarka, obdarzona przejmującym głosem. Przez wiele lat śpiewała z zespołem "Łemkowyna", z którym gościła na licznych koncertach w Polsce, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W swojej twórczości stara się uwypuklić wszystkie charakterystyczne dla łemkowskiej melodyki cechy: czardaszowe rytmy, przeciągania i zawodzenia.

Z kolei Antoni Pilch to lutnista i pedagog. Obecnie przygotowuje wraz z Julią Doszną stare pieśni ruskie Ziemi Przemyskiej i Sanocko-Krośnieńskiej ze zbiorów Oskara Kolberga. Część z nich będzie wykonana podczas koncertu w Radrużu.

Koncert realizowany jest w ramach cyklu spotkań pod hasłem "Muzyka Zaklęta w Drewnie|". W zabytkowych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej w Podkarpackiem przez całe lato będą rozbrzmiewać dźwięki muzyki dawnej.

Koncerty realizowane w województwie przyczyniają się do rozpowszechniania wiedzy o najcenniejszych zabytkach Podkarpacia, jakimi są cerkwie i kościoły wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także wpływają na zainteresowanie innymi równie interesującymi obiektami zabytkowymi znajdującymi się w Podkarpackiem, prezentującymi dorobek mieszkańców regionu.

Źródło: PROT

 

 

 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU