betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki" PDF Drukuj Email
   Stowarzyszenie 'Pro Carpathia" wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną jeszcze w tym roku przygotują Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki". To pomysł promujący zwiedzanie już istniejących atrakcji turystycznych regionu, w bliskiej relacji z jego bogatą tradycją kulinarną. Jego zadaniem będzie reklama restauracji, winnic czy też gospodarstw agroturystycznych i ich oferty. Idea szlaku przybliży także historię regionalnych kulinariów, wpłynie na zwiększenie atrakcyjności oferty restauracji w oczach mieszkańców i turystów. Bogata i atrakcyjna oferta kulinarna Podkarpackiego, jest jednym z podstawowych warunków zbudowania silnego, markowego produktu turystyki regionalnej. Restauracje stanowią niezwykle ważne ogniwo zintegrowanej oferty miejsca, wpływając silnie na wizerunek konkurencyjności destynacji biznesowej i turystycznej. 

   Wybierając się na wakacje turysta oczekuje nie tylko doskonałej pogody i wielu urozmaiconych atrakcji u celu w dobrej cenie. Istotne w czasie podróży stają się idealnie dopracowane szczegóły - mówi Jarosław Reczek, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki UMWP. O kierunku podróży decyduje więc już nie tylko cena, ale i jakość, różnorodność i autentyczność oferty. Nocleg w nietypowym miejscu, duża dawka adrenaliny, a coraz częściej i cuda na talerzu decydują o tym, czy podróżnik uzna swój urlop za udany - dodaje dyrektor Jarosław Reczek. Zmieniające się motywy podróżowania, potrzeba niezwykłych, niepowtarzalnych doznań, powodują poszukiwanie nowych form i ofert turystycznych. Odwiedzających interesuje już nie tylko za ile, ale i gdzie i co mogą zjeść. Nie sztuką jest napełnić żołądek byle czym, wyczynem jest spróbować tego, o czym po powrocie można opowiedzieć swoim znajomym.

   Poznawanie nowych smaków może być również celem samym w sobie. Regionalna, tradycyjna kuchnia to ważny element turystycznych wojaży, część historii naszego województwa. Podróże są też często okazją, aby doświadczyć w kuchni czegoś nowego albo powrócić do smaków, które nas urzekły - mówi Krzysztof Staszewski, prezes Stowarzyszenia "Pro Carpathia".

  Celem stworzenia Szlaku jest zwiększenie atrakcyjności oferty turystycznej województwa podkarpackiego. Służyć temu będzie już działająca strona www.podkarpackiesmaki.pl, jak i przewodnik oraz mapy pozwalające na bezpośrednie dotarcie do poszczególnych elementów szlaku. Co ważne elementy te zwrócą także uwagę na inne atrakcje w sąsiedztwie samych restauracji, winnic czy też gospodarstw agroturystycznych znajdujących się na szlaku. Będą to muzea, skanseny, zabytkowe świątynie, zamki, pałace czy dwory. Ale także miejsca, gdzie można nauczyć się np. lepienia pierogów z kaszą jaglaną czy też pieczenia całego prosiaka - wylicza Krzysztof Staszewski.  

   Idea włączenia się w tworzenie szlaku leży w gestii samych restauratorów, czy też właścicieli winnic lub gospodarstw agroturystycznych. To oni muszą chcieć zgłosić się do nas, a potem poddać procedurze certyfikacji - dodaje Cezary Molski, dyrektor Podkarpackiej Regionalnej Organizacji turystycznej.

  19 sierpnia br. na stronie www.podkarpackiesmaki.pl zawieszone zostaną dokumenty i regulaminy przygotowywanego szlaku. Zachęcam restauratorów do przysyłania zgłoszeń. Doświadczenia już działających w Polsce tego typów szlaków wskazują, że obroty będących na jego trasie punktów gastronomicznych rosną nawet o 15-20 procent - podkreśla Krzysztof Zieliński, odpowiedzialny w Stowarzyszeniu "Pro Carpathia" za tworzenie Szlaku Kulinarnego "Podkarpackie Smaki:.

   Jako pierwszy akces do szlaku złożył Janusz Jarosz, właściciel i współwłaściciel Zajazdu Gościniec w Rzeszowie oraz - obchodzący w tym roku dziesięciolecie - Karczmy Pod Semaforem w Bachórzu.     
 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU