betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
17. Prezentacje Twórczości Ludowej PDF Drukuj Email
   Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza 2 czerwca na plenerowe pokazy twórczości, rzemiosła i ginących zawodów. W malowniczej scenerii dawnej wsi przybliży niezwykłe barwne tradycje regionu Lasowiaków i Rzeszowiaków.

   W skansenowych zagrodach będzie można spotkać pracujących: kowala, garncarza, plecionkarza, zabawkarza i rzeźbiarza. W chałupach gospodynie będą przygotowywać regionalne potrawy, zaś na scenie wystąpią kapele ludowe, zespoły taneczne i śpiewacze oraz zespoły obrzędowe.

   Termin tegorocznych "Prezentacji..." wypadający bezpośrednio po Światowym Dniu Dziecka stał się inspiracją do przygotowania programu, którego głównym motywem będzie życie najmłodszych na dawnej wsi. Dlatego też zaproszone zespoły obrzędowe przedstawią w różnorodnych formach artystycznych zwyczaje i zabiegi magiczne związane z narodzinami oraz dzieciństwem. Artyści zaprezentują także, jak wyglądało codzienne życie dzieci na dawnej wsi. Wśród zaproszonych twórców, którzy będą prezentować zanikające rzemiosła, szczególne miejsce zajmą zabawkarze, wyrabiający tradycyjne zabawki z drewna i z gliny.

Ponadto imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła artystycznego oraz potraw regionalnych.

Wstęp: 9 i 6 zł (ulgowy) oraz 25 rodzinny, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny


Program

XVII Prezentacji Twórczości Ludowej
Lasowiaków i Rzeszowiaków


Termin:
2 czerwca 2013 r.

Miejsce: Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Czas trwania: godz. 13.00 – 19.00

1.      Pokazy twórczości ludowej i rzemiosła – godz. 13.00 – 17.30:

Pokaz wytwarzania zabawek drewnianych, łyżkarstwo, toczenie garnków na kole, plecionka z wikliny, słomy i korzenia, malarstwo i rzeźba, plastyka obrzędowa oraz pszczelarstwo i wyroby z wosku.


2.      Występy na scenie – godz. 15.30 – 19.00:

Występy zespołów Cmolasianie z Cmolasu, Lasowiaczki
z Baranowa Sandomierskiego, Nosowiany z Nosówki oraz kapel z Nosówki, Widelanie z Widełki, Kapeli Władysława Pogody z Kolbuszowej, a także gawędziarek ludowych: Stefanii Budy i Zofii Wydry.

 

3.      Inne atrakcje:
Kiermasz rękodzieła artystycznego oraz potrwa regionalnych. Ponadto w zagrodach gospodynie zaprezentują pokaz pieczenia chleba na trzonie, ubijania masła oraz mielenia zboża w żarnach.


www.muzeumkolbuszowa.pl
 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU