betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Targi Rękodzieła Ludowego PDF Drukuj Email
    Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie podpisał umowę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" o dofinansowanie projektu pt.: "Targi Rękodzieła Ludowego" szansą na wypromowanie produktu regionalnego<< w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego - NGO, JST współfinansowego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. 

   W ramach projektu w dniu 17.03.2013 r. o godz. 12.00 zorganizowana zostanie impreza kulturalna pt.: "Targi Rękodzieła Ludowego" mająca na celu ocalenie od zapomnienia zanikających zawodów i promocję wytworów rękodzieła mającego korzenie w tradycji regionu. W trakcie tego wydarzenia eksponowane będą wyroby rękodzieła w tradycji regionu. W trakcie tego wydarzenia eksponowane będą wyroby rękodzieła ludowego które prezentują sami wykonawcy. Publiczność będzie mogła na żywo obejrzeć i dowiedzieć się jak powstają np. wyroby z gliny, kwiaty z bibuły, zabawki drewniane, przedmioty użytkowe z wikliny itp. oraz zakupić je bezpośrednio u producenta. Sposób wytwarzania oraz historia i opis produktu na bieżąco będzie komentowana przez samego twórcę. Oprócz twórców wyrobów regionalnych z terenu powiatu leżajskiego zaproszeni będą również potencjalni odbiorcy tych wyrobów oraz przedstawiciele mediów. Wystawcy będą mogli sprzedawać swoje produkty potencjalnym nabywcom. Targom towarzyszyć będą Targom towarzyszyć będą kapele ludowe "Władysława Pogody z Kolbuszowej i "Trzcinicoki" z Trzcinicy koło Jasła.

   Kwota wsparcia szwajcarskiego to kwota: 17 367,79 zł, środki własne: 3064,91 zł. Realizatorem tego wydarzenia jest Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie, a partnerem Miasto i Gmina Nowa Sarzyna. Rezultatem projektu będzie promocja lokalnych wyrobów rękodzielniczych poprzez wydanie folderu informacyjnego oraz wydanie filmu DVD o aktualnym stanie rękodzieła ludowego na terenie powiatu i okolic.
   Ze względu na rozpoczynający się remont Ośrodka Kultury w bieżącym roku impreza odbędzie się w obiekcie w Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Nowej Sarzynie.

PLAKAT - tutaj


Kontakt z organizatorem: Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie; ul. 1 Maja 1
37-310 Nowa Sarzyna, tel./fax 17 24 11 507
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.      
 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU