betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Weekend w kolbuszowskim skansenie PDF Drukuj Email
   Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, zaprasza do skansenu na dwa dni pełnych warsztatów, spotkań poetyckich czy możliwości wysłuchania interesujących prelekcji dotyczących pszczelarstwa.
 


S Z C Z E G Ó Ł O W Y   P L A N

Sobota, 28 lipca 2012 r.

Warsztaty kulinarne, godz. 12.00

    W kuchni babi Janiny
   W najbliższą sobotę 28 lipca, o godz. 12 w kolbuszowskim skansenie odbędą się już trzecie warsztaty kulinarne. Uczestnicy poznają m.in. tajemnice przygotowania tradycyjnych proziaków w kilku wersjach - posmakują zarówno te na słono jak i na słodko. Zajęcia poprowadzi niezawodna pani Janina Olszowy, która od dawna i z powodzeniem promuje smaki naszego regionu. Niespodzianką lipcowego spotkania będą też opowieści Władysławy Gozdery z Nowego Jorku, która o godz. 14.30, podczas degustacji kulinariów, opowie o działalności klubu poetów "Telimena" wraz z prezentacją swoich wierszy i promocją książki "Wspomnienia i wiersze cz. II".

Wstęp na warsztaty 20 zł - obowiązują zapisy pod nr tel. 17 22 71 926/17 22 71 071 lub na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Wstęp na spotkanie z Władysławą Gozderą - bezpłatny.

spotkanie poetyckie, godz. 14.30
   Spotkanie z Władysławą Gozderą i promocja książki "Wspomnienie i wiersze cz. II" wydanej przez klub poetów Telimena z Nowego Jorku. Tomik zawiera szereg historii opowiadanych przez polskich seniorów z USA. Autorzy "Wspomnień i wierszy" - mają nadzieję, że książka trafi do czytelników zainteresowanych niezbyt odległą, a także różną od dnia dzisiejszego, przeszłością.  Niedziela, 29 lipca 2012 r.

Co niedzielę w zagrodzie, godz. 13.00 - 18.00
   Podczas spaceru będzie można obejrzeć i zakupić obrazy Zdzisława Pliszaka z Rozborza Okrągłego, poznać pszczelarza Edwarda Farnika i wysłuchać prelekcji "Z kwiatka do słoika" (godz. 16.00). Przysmaki kuchni regionalnej przygotują gospodynie z KGW w Kolbuszowej Górnej.
   Ponadto z wolontariuszami Muzeum będzie można nauczyć się robić kwiaty z bibuły a nawet wyhaftować lasowiacki wzór. Zaś z przewodnikiem zapraszamy do zwiedzenia wnętrz dwóch chałup, a dzieciom szczególnie polecamy zabawę w kąciku dawnych zabawek.

Wstęp 9 i 6 zł, 25 zł bilet rodzinny, dzieci do lat 7. wstęp bezpłatny.
 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU