betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Przewodnik "Podkarpacki Szlak Architektury Drewnianej" PDF Drukuj Email
  Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna informuje, iż dysponuje już tylko 150 egzemplarzami przewodnika "PODKARPACKI SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ". Osoby zainteresowane kupnem prosimy o kontakt pod numerem 17 852 00 09, tel. 791 944 121.
   
   Publikacja zawiera opisy 9 tras przebiegających przez podkarpacki odcinek Szlaku Architektury Drewnianej, w tym szczegółowe informacje na temat znajdujących się tam kościołów, cerkwi, zespołów zabudowy małomiasteczkowej, dworów, budownictwa wiejskiego zgromadzonego w skansenach m. in.: młynów, tartaków, kuźni, wiatraków, itp. Do najcenniejszych obiektów opisanych w przewodniku zalicza się kościoły w Haczowie i w Bliznem, które w 2003 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Opisy obiektów zostały opracowane przez Annę Fortunę - Marek na podstawie materiałów przygotowanych wcześniej przez Zespół Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Rzeszowie w składzie Anna Fortuna - Marek, Jarosław Giemza, Ryszard Kwolek, Janusz Mazur. Całość uzupełnia ponad 250 barwnych fotografii, rysunków i map wykonanych przez artystę fotografika Krzysztofa Motykę. W książce znajduje się również słownik pojęć związanych z architekturą drewnianą a także niezbędne informacje praktyczne m.in. adresy, telefony, godziny mszy św., współrzędne GPS ułatwiające turystom wędrowanie po szlaku. Przewodnik „Szlak Architektury Drewnianej Podkarpackie” adresowany jest nie tylko do miłośników zabytków architektury drewnianej, ale także do turystów, którzy dopiero rozpoczynają odkrywanie uroków województwa podkarpackiego.

Źródło: Paulina Ziemann
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU