betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Miejska Gra Patriotyczna
   Obwód Przeworski ZHR zaprasza na żywą lekcję historii w postaci Miejskiej Gry Patriotycznej "WÓDZ U BRAM" w Przeworsku. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne, jedyne co należy zrobić to zgłosić się za pomocą formularza i wraz z pięcioosobowym plutonem przybyć 10 listopada do Przeworska. Organizatorzy zapewniają pakiety startowe do gry, ciepły posiłek oraz cenne nagrody rzeczowe (wieża stereofoniczna, odtwarzacz DVD, aparat cyfrowy, sprzęt sportowy).



Uwaga zgłoszenia maksymalnie do 1 listopada! Więcej szczegółów, regulamin gry oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.przeworsk.zhr.pl Ilość miejsc ograniczona.

 

 
Taurus zaprasza do Rzeszowa

  W niedzielę, 21 października br. od godz. 14.00, organizowany jest Dzień Otwartych Drzwi w restauracji motelu należącym do Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego "Taurus", przy ul. Podkarpackiej 190 w Rzeszowie.

Więcej…
 
Podkarpckie dostało "Oskara"
   Książka "Ludowe obrzędy doroczne w Polsce południowo - wschodniej", autorstwa Andrzeja Karczmarzewskego jest tegorocznym laureatem Ludowych Oskarów. Wydawnictwo, przygotowane przez Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie, oddział Muzeum Okręgowego, ma również szansę na zdobycie specjalnej nagrody internautów. Głosowanie trwa do 21 października. Więcej informacji na ten temat na stronie www.kulturaludowa.pl
Więcej…
 
Otwarcie wystawy: Żydzi w Przeworsku do roku 1939
Dyrektor Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo - Parkowego p. Bożena Figiela wraz z autorką wystawy p. Małgorzatą Wołoszyn
zapraszają na otwarcie wystawy
pt. "Żydzi w Przeworsku do roku 1939".

niedziela, 14 października 2012 r. godz. 17.00, galeria "Magnez"

wystawa czynna od 7 października do 2 grudnia 2012 r.



wystawę zorganizowano ze zbiorów:
Muzeum w Przeworsku, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Oddział Stara Synagoga, Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu, Archiwum Państwowego w Przemyślu, zbiorów prywatnych Pana Andrzeja Świtalskiego.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy
 
Rodzinna przygoda w muzeum
   Do czego prababci i pradziadkowi służyły kałamarz, stalówka i pióro? Już w najbliższą niedzielę wszystkie tajemnice dawnej szkoły wyjaśnią muzealnicy ze skansenu w Kolbuszowej.
Więcej…
 
"Traditional and wild"
   Od 1 maja 2011 roku Stowarzyszenie Pro Carpathia wspólnie z partnerami z Czech, Węgier i Słowenii realizuje projekt pn. „Promocja tradycyjnych form zbieractwa dzikich roślin w celu zniwelowania różnic społecznych i ekonomicznych w Europie Środkowej”. Głównym celem projektu jest zachowanie wiedzy z zakresu ochrony tradycyjnego zbieractwa ziół i roślin, jako elementu dziedzictwa kulturowego regionów Europy Środkowej.
Więcej…
 
Remont przemyskiego zamku
   Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu dobiegły końca prace związane z przebudową wzgórza zamkowego. Ich wykonawca - firma Skanska podpisała kolejny kontrakt - na remont i modernizację pozostałych zamkowych pomieszczeń. Prace te potrwają do grudnia br.
Więcej…
 
Niezwykłe odkrycie w Sanoku
   Po wielu tygodniach żmudnej pracy sannocy archeolodzy, odkryli na rewitalizowanym przez miasto Sanok placu św. Michała, to na czym wszystkim najbardziej zależało, czyli zarys kościoła św. Michała. Odkrycie ma ogromne znaczenie nie tylko dla historii lokalnej, ale przede wszystkim dla historii Polski. 
Więcej…
 
II Karpacki Festiwal Archeologiczny
   

   Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy
w dniach 17-19 sierpnia 2012 roku
organizuje II Karpacki Festiwal Archeologiczny.

  
W wydarzeniu tym weźmie udział ponad 250 odtwórców z epoki kamienia, brązu oraz wczesnego średniowiecza.
 
Ostatnie - 35.- "Skarby Podkarpackie"
   Kolejny, "etnograficzny" numer "Skarbów Podkarpackich", tym razem ze wskazaniem na północ naszego województwa, czeka na Czytelników. W jego przygotowaniu nieoceniona okazała się pomoc Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, Oddziału Muzeum Okręgowego. Dzięki pozyskanym od nich materiałom mogliśmy przedstawić grupy etnograficzne Rzeszowiaków i Lasowiaków. Kolejny zespół stanowią teksty, przygotowane przez etnografów, opisujące zjawisko "oddziałów turków", i o tych powszechnie znanych "wielkanocnych, ale także i... "noworocznych" z Urzejowic. Współgra z tym materiał o regionalnych szopkach bożonarodzeniowych oraz ciekawe dywagacje na temat obecności Duńczyków i Szwedów, jako osiedlonych jeńców w XVII i XVIII w. w wioskach na obszarze Podkarpacia. Za "flagowe okręty" wśród instytucji chroniących spuściznę ludową w regionie uważa się Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Na północy niewątpliwie należałoby do tej listy dodać wspomniane już Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie, ale także Zajazd-Camping-Skansen "Pastewnik" w Przeworsku, Muzeum Regionalne w Sołonce, czy Muzeum Wsi Markowa. Nie mogło zabraknąć przy tej okazji tekstów o bruśnieńskiej kamieniarce czy drzeworytach płazowskich, fenomenie artystycznym wyróżniającym się tak mocno na mapie etnograficznej Polski.


Więcej…
 
Podkarpackie na trzecim miejscu
   10 lipca br. na "Listę Produktów Tradycyjnych" prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa o Rozwoju Wsi wpisano kolejne produkty z Podkarpacia. Zarejestrowano boczek swojski pilzneński, polędwicę swojską pilzneńską, olej podkarpacki, barszcz kwaszony z buraka ćwikłowego oraz wiśniówkę jasielską. Na Liście wpisano dotychczas 983 produkty i potrawy, z czego nasze województwo ma 111 pozycji i zajmuje trzecie miejsce w kraju pod tym względem.
Więcej…
 
Muzeum Ziemi Leżajskiej - zaprasza
   Muzeum Ziemi Leżajskiej powstało z początkiem stycznia 2008 roku. Jego siedziba ulokowana jest w XVIII-wiecznym Dworze Starościńskim. Gromadzi eksponaty związane z tradycją i kulturą Ziemi Leżajskiej. Aktualnie posiada trzy ekspozycje: Historyczną Miasta i Regionu, Browarnictwa oraz Etnograficzno - zabawkarską.
   Działalność Muzeum urozmaicają wystawy czasowe, wykłady, seminaria popularno - naukowe oraz projekcje filmowe. Dla dzieci i młodzieży Muzeum organizuje lekcje muzealne połączone z warsztatami. Mają one na celu wprowadzenia najmłodszych w tematykę muzealną. Podczas zwiedzania dla turystów udostępnione są również podziemia Dworu Starocińskiego.
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I K















Polsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat








IZBA CELNA W PRZEMYŚLU