betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Od Troi po Bałtyk - RZYMSKI WEEKEND
   Festyn archeologiczny "Od Troi po Bałtyk - rzymski weekend" odbywający się w dniach 9-10 czerwca 2012 roku, poświęcony jest starożytnemu Rzymowi i Barbarzyńcom zamieszkującym w okresie od I do IV w. po narodzeniu Chrystusa obecne tereny Polski. W trakcie trwania imprezy zaplanowano cały szereg atrakcji. Na terenie placu festiwalowego zostanie zrekonstruowany obóz Legionu XIII Gemina Martia Victrix, gdzie będzie można zapoznać się z codziennym życiem żołnierzy rzymskich, ich uzbrojeniem oraz z machiną oblężniczą typu "Skorpion".
Więcej…
 
Jak bezpiecznie poruszać się po polskich drogach podczas EURO 2012

   W celu ułatwienia poruszania się po Polsce, w trakcie trwania EURO 2012, GDDKiA wybrała szereg optymalnych tras oraz stworzyła mapkę uwzględniającą preferencje komunikacyjne kibiców z krajów - finalistów i harmonogram rozgrywek. Mapa dostępna jest na stronach internetowych www.polishguide2012.pl, a także w specjalnym serwisie dla kierowców - www.gddkia.gov.pl.

   Uruchomiony został także numer specjalnej infolinii drogowej 19 111, dostępnej w całej Polsce, gdzie można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach, warunkach pogodowych i drogowych. Infolinia jest całodobowa. Podczas turnieju (w dniach 1 czerwca – 3 lipca 2012) będzie obsługiwana w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Więcej…
 
Przewodnik "Podkarpacki Szlak Architektury Drewnianej"
  Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna informuje, iż dysponuje już tylko 150 egzemplarzami przewodnika "PODKARPACKI SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ". Osoby zainteresowane kupnem prosimy o kontakt pod numerem 17 852 00 09, tel. 791 944 121.
Więcej…
 
Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny 2012

   Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w konkursie na "Najlepszy Produkt Turystyczny” - Certyfikat POT, którego głównym organizatorem jest Polska Organizacja Turystyczna. Czekamy na atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty. Najlepsze inicjatywy mają szansę otrzymania Certyfikatu POT - prestiżowego wyróżnienia w obszarze turystyki i nagrody, którą jest kampania promocyjna produktu prowadzona na rynku polskim i zagranicznym przez Polską Organizację Turystyczną. Na etapie regionalnym najciekawsze propozycje z województwa podkarpackiego zostaną uhonorowane Certyfikatem Regionalnym przez Prezesa Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Annę Kowalską oraz będą promowane przez PROT.

Więcej…
 
Otwarcie nowego Muzeum Twierdzy Przemyśl
    Informujemy, że w Przemyślu od dnia 2 czerwca ponownie zostanie otwarte Muzeum Twierdzy Przemyśl. Nowa siedziba znajduje się przy ulicy Katedralnej 6 (wejście również od ulicy Fredry). Muzeum będzie czynne w poniedziałek oraz od środy do niedzieli w godzinach 10:00 - 16:00. Godziny otwarcia mogą jeszcze ulec zmianie. Cena biletu: 5 zł. Wszystkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.festung.org  
Więcej…
 
XVI edycja Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków
    3 czerwca (niedziela) w kolbuszowskim skansenie od godz. 12.30 do 19.00 odbędzie się XVI edycja Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków. W tym roku wraz z twórcami będzie można wykonywać plecionkę z wikliny, korzenia i słomy, z których powstaną najróżniejsze przedmioty - od kapelusza, przez koszyki, po budę dla psa. Swój fach zaprezentują także rzeźbiarze, zabawkarze, pszczelarz, kowal. i garncarz. Będzie również można podziwiać cuda i cudeńka plastyki obrzędowej i rękodzieła artystycznego. Apetyt na smakowite tradycyjne potrawy zaspokoją gospodynie, które także pokażą, jak upiec bochen chleba. Na scenie zaś zaprezentują się kapele ludowe, zespoły obrzędowe i taneczne, nie zabraknie na niej miejsca dla gawędziarzy.


P L A K A T
Więcej…
 
Pomoc dla kulinarnego dziedzictwa
   Od 4 czerwca br. producenci i wytwórcy produktów regionalnych i ekologicznych, jadalnych produktów leśnych z Podkarpacia mogą starać się o bezzwrotną pomoc finansową w ramach polsko - szwajcarskiego projektu "Alpejsko - Karpacki Most Współpracy". Jego głównym celem jest wparcie dla tych producentów i wytwórców - powiedział na piątkowej konferencji prasowej w Rzeszowie Krzysztof Staszewski, prezes Stowarzyszenia Pro Carpathia.
Więcej…
 
Przeworska Kolej Wąskotorowa - zaprasza

Przeworska Kolej Dojazdowa - oferuje:
   Przejazd jedną z zaledwie kilku obecnie czynnych w Polsce kolei wąskotorowych. Poznanie działającego od ponad 100 lat systemu kolejowego. Przejazd przez jedyny w Polsce tunel na kolejnych wąskotorowych (602 m).

Więcej…
 
Noc Muzeów
   Muzeum w Przeworsku, Zespół Pałacowo - Parkowy zaprasza
w sobotę 19 maja na kolejną noc muzeów.
W programie:

godz. 18.00 galeria "MAGNEZ", pałac - sala balowa otwarcie wystawy, prezentacja filmu i promocja albumu "Nasze turki - straże grobowe w powiecie przeworskim".
godz. 20.00 - 22.00 podjazd przed pałacem - koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Przeworsku
godz. 18.00 i 21.00 - wieczorne zwiedzanie pałacu Lubomirskich - ze względu na pozostałe imprezy zwiedzanie możliwe będzie tylko w tych godzinach.

ZAPRASZAMY DO PRZEWORSKIEGO MUZEUM
 
 
X edycja Konkursu o nagrodę MInistra Sportu i Turystyki
   Ruszyła X edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej. Jest to już trzecia edycja, w której uczestniczy partner Organizatora - Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, która między innymi zobowiązuje się do ufundowania:
  • nagrody dla laureata konkursu,
  • nagrody dla laureata najlepszej pracy magisterskiej na temat hotelarstwa.

P L A K A T

Więcej…
 
Do ETNO - dzieła !
    Skansen w Kolbuszowej zaprasza na warsztaty etnograficzne. Od maja do grudnia w każdą trzecią sobotę miesiąca w ośrodku edukacji regionalnej "Dawna szkoła" będą odbywać się zajęcia promujące różnorodne techniki rękodzieła ludowego. To niecodzienne spotkania dla małych i dużych.
Więcej…
 
Rajd Nordic Walking
   19 maja 2012 r. Wójt Gminy Zarzecze zaprasza na Rajd Nordic Walking.

    Mieszkańcom Przeworska, chcącym uczestniczyć w rajdzie zapewniamy bezpłatny dojazd na miejsce zbiórki oraz powrót do Przeworska.

  
Zgłoszenia przyjmowane są w referacie promocji, kultury, sportu turystyki Urzędu Miasta Przeworska do 17 maja 2012 r., do godz. 12.00, pod nr tel. 16 648 78 44, w. 120. Wyjazd spod Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10 a, o godz. 14.40. Planowany powrót ok. godz. 19.00. Ilość uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

P L A K A T
 
Turystyka campingowa

   Turystyka campingowa w Polsce to wciąż jeszcze egzotyczne pojęcie, jednakże z roku na rok rośnie rzesza miłośników tej formy wypoczynku i chociaż do Niemiec czy Holandii jeszcze nam daleko, to z pewnością w najbliższej przyszłości zaobserwujemy postępy w tej dziedzinie turystyki, która okaże się ciekawą i dużo tańszą alternatywą na czasy kryzysu gospodarczego.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU