betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Muzealna edukacja dla każdego PDF Drukuj Email
   Skansen w Kolbuszowej rozszerza swoją ofertę edukacyjną. W niedzielę 29 kwietnia odbędzie się uroczyste otwarcie nowego ośrodka edukacji regionalnej "Dawna szkoła" wraz z promocją tegorocznych działań warsztatowych.

P L A K A T
- ZOBACZ

   W godz. 13.00-18.00 we wnętrzach szkoły z Trzebosi będzie można wziąć udział w pasjonujących warsztatach etnograficznych i kulinarnych, zwiedzić wystawę dawnej klasy, zobaczyć, jak wygląda lekcja sprzed blisko stu lat, spróbować swoich sił w kaligrafii, a także przenieść się w świat poezji Z. Herberta. Natomiast w stodole z Glin Małych odbędzie się muzyczne spotkanie z zespołem Kocirba, który proponuje wyjątkowy powrót do muzyki jaką grali Mazurzy - mieszkańcy gmin Cmolas, Dzikowiec i Raniżów w powiecie kolbuszowskim, a w karczmie z Hadli Kańczudzkich gospodynie przygotują smakowite kąski regionalne.

   Ośrodek edukacji regionalnej to wyjątkowe miejsce spotkań z kulturą i tradycją regionu. W swojej ofercie na 2012 r. proponuje warsztaty dla każdego ciekawego - małego i dużego ! Zainteresowanych rękodziełem, chcących odkryć czy udoskonalić swoje zdolności manualne, Muzeum zaprasza na warsztaty etnograficzne "Do ETNOdzieła". Będzie można nauczyć się m.in. wyplatać ze słomy i wikliny, lepić w glinie czy tworzyć ozdoby z bibuły. Stęsknionych ze smakiem dzieciństwa i tradycyjnym jadłem, a jednocześnie chcących nauczyć się, jak je przyrządzać, zaprasza na warsztaty kulinarne "Gotuj z babcią Janiną". To pyszny kurs gotowania okraszony pasjonującymi opowieściami o zwyczajach kuchni regionalnej. Natomiast dla najmłodszych zostały przygotowane warsztaty inspirowane wierszem "Idzie Grześ przez wieś". Muzealnicy odkryją przez dziećmi (w wieku 4-6 lat) tajemnicze stare przedmioty znajdujące się w skansenowych chałupkach. Twórcze działania plastyczne, zabawy ruchowe, quizy, zagadki i inne niespodzianki umilą czas każdemu małemu uczestnikowi.

Więcej informacji na www.muzeum.kolbuszowa.pl
 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU