betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Promocja Szlaku Architektury Drewnianej PDF Drukuj Email
   Szlak Architektury Drewnianej powstał dzięki współpracy województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Część podkarpacka szlaku obejmuje 9 tras, które liczą ponad 1200 km. Na szlaku znalazły się grupy zabytków, w tym obiekty sakralne tj. kościoły, cerkwie, dzwonnice, plebanie, zespoły zabudowy małomiasteczkowej, dwory, architektura uzdrowiskowa oraz zgromadzone w skansenach budownictwo wiejskie, obiekty użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe tj. młyny, tartaki, kuźnie, wiatraki.

   Do najcenniejszych obiektów na szlaku zalicza się dwa kościoły o wyjątkowej wartości artystycznej i historycznej w Haczowie i Bliznem. W 2003 roku zostały one wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Niezwykle cenne są również obiekty budownictwa drewnianego oraz zabytki ludowej kultury materialnej, zgromadzone m.in. w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz w Skansenie w Markowej.

   W związku z projektem "Promocja Szlaku Architektury Drewnianej" realizowanym przez PROT, a dofinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zostanie zorganizowany szereg działań promocyjnych na SAD. Przeprowadzony zostanie między innymi wakacyjny konkurs pt. "Z dziennika turysty: wakacje na trasie drewnianej tradycji", w którym wezmą udział kroniki fotograficzne nadsyłane przez turystów, odwiedzających SAD. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: "Najwytrwalszy odkrywca szlaku" dla osoby, która odwiedzi największą liczbę obiektów znajdujących się na SAD oraz w kategorii "Najciekawsza kronika podróżnicza", na najciekawszą stworzoną i opisaną niezwykłą przygodę na SAD. 
   Ponadto odbędzie się cykl 4 koncertów muzyki dawnej pt. "Spotkania z muzyką i tradycją", wewnątrz zabytkowych obiektów architektury drewnianej zlokalizowanych na SAD. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu miejsc i stworzeniu niepowtarzalnego klimatu, uczestnicy koncertu będą mogli odczuć urok i magię epoki, z której muzyka, wykonywana przez Zespół Vox Angeli.

Koncerty planowane są w następujących miejscach:
  • Krosno - kościół pw. Św. Wojciecha / 30.06.2012 godz. 17.00
  • Średnia Wieś - kościół pw. Wniebowzięcia NMP / 7.07.2012 godz. 17.00
  • Smolnik nad Sanem - cerkiew pod wezwaniem Archanioła Michała / 14.07.2012 godz.17.00
  • Iwonicz Zdrój - kościół pw. Św. Iwona i Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych / 15.07.2012 godz. 15.30

Podkarpacki Szlak Architektury Drewnianej - Zobacz
 
 
Zadanie Promocja Szlaku Architektury Drewnianej jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU