Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki wyróżniony
Piątek, 05 Wrzesień 2014 07:44

Kapituła powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną 3 sierpnia br. wybrała najlepsze produkty turystyczne z naszego regionu. Wyróżniono trzy podmioty oferujące najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty, spełniające wszelkie wymogi regulaminowe. Najlepszymi produktami województwa w 2014 roku zostały: Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury, Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki oraz Muzeum - Zamek w Łańcucie.

Więcej…
 
Pejzaże malowane pieśnią. Łemkowszczyzna i Nadsanie ze zbiorów Oskara Kolberga
Wtorek, 15 Lipiec 2014 10:50

Podkarpacka Regionalna Organizacja turystyczna serdecznie zaprasza na koncert Julii Doszny i Antoniego Pilcha pt. "Pejzaże malowane pieśnią. Łemkowszczyzna i Nadsanie ze zbiorów Oskara Kolberga", który odbędzie się 20 lipca 2014 r. (niedziela) o godz. 16.00 w cerkwi pod wezwaniem św. Paraskewy w Radrużu.

Więcej…
 
Podkarpacki zabytek wyróżniony
Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 12:21

Trzy obiekty zabytkowe z terenu województwa podkarpackie zostały wyróżnione w prestiżowym ministerialnym konkursie "Zabytek Zadbany 2014".

Ogólnopolski konkurs "Zabytek Zadbany" firmowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Z kolei za jego realizację odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa. Konkurs adresowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Jego cel to promocja opieki nad zabytkami i upowszechnianie najlepszych wzorów ich właściwego utrzymania i zagospodarowania. Ważnym aspektem edukacyjnym konkursu jest popularyzacja zasad prawidłowego użytkowania obiektów zabytkowych oraz wiedzy o właściwym prowadzeniu prac konserwatorskich.

Więcej…
 
III Niedzielne Pielgrzymkowanie
Środa, 11 Czerwiec 2014 12:28

Bractwo Świętego Jakuba Apostoła przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku oraz Podkarpacka Chorągiew Harcerzy ZHR zapraszają 15 czerwca 2014 r. na III Niedzielne Pielgrzymowanie Podkarpacką Drogą św. Jakuba Via Regia (III etap Jarosław - Przeworsk).

Więcej…
 
Jarmark Turystyczny w Przemyślu
Wtorek, 29 Kwiecień 2014 12:53

W niedzielę 4 maja br. Przemyśl zaprasza mieszkańców i turystów do udziału w XI Podkarpackim Jarmarku Turystycznym. Impreza, która odbywa się na Zniesieniu jest tradycyjnym rozpoczęciem sezonu turystycznego.

Więcej…
 
Poświęć godzinę dla sztuki
Środa, 23 Kwiecień 2014 07:43
Skansen Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Dzień Wolnej Sztuki.

Więcej…
 
Nowy przewodnik po drewnianej architekturze Podkarpacia
Poniedziałek, 17 Marzec 2014 08:45

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna sygnuje nowy "Szlak Architektury Drewnianej. Podkarpackie", wydawnictwo uznane za najlepszy polski przewodnik turystyczny. Publikacja zawiera opisy 9 tras przebiegających przez podkarpacki odcinek Szlaku Architektury Drewnianej, w tym szczegółowe informacje na temat znajdujących się tam kościołów, cerkwi, zespołów zabudowy małomiasteczkowej, dworów, budownictwa wiejskiego zgromadzonego w skansenach m.in.: młynów, tartaków, kuźni, wiatraków, itp.

Więcej…
 
Poland is beautiful
Piątek, 07 Marzec 2014 10:44


Poland is beautiful.
Bogaczewicz Film Studio

 
Świat Obok Nas
Piątek, 07 Marzec 2014 09:37

W Galerii "Magnez" w Przeworsku w niedzielę 9 marca br. o godz. 16.30 midisaż wystawy "Świat obok nas. Obrzędowość doroczna na Śląsku" i spotkanie z autorem zdjęć Robertem Garstką. Wystawa wzbogacona jest fotografiami i eksponatami ilustrującymi współczesną obrzędowość doroczną w okolicach Przeworska. Takie zestawienie i porównanie, pozwoli na próbę przedstawienia wspólnych źródeł i treści polskich obrzędów. Wystawie towarzyszą lekcje muzealne.

 
Wystawa „Zabawka Moich Dziadków” w ratuszu
Czwartek, 27 Luty 2014 09:31

od 25 lutego 2014 r. w piwnicach przeworskiego ratusza można obejrzeć wystawę "Zabawka moich dziadków". Znajdują się na niej ręcznie zrobione przez wnuczków z dziadkami dawne zabawki: drewniane wózki, pukawki, proce oraz szmaciane lalki i przytulanki w ramach projektu "Kiedy babcia była mała, kiedy dziadek chłopcem był", zrealizowanego przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku.

Na zwiedzających czeka też niespodzianka - projekcja bajek na przeźroczach. Wystawa czynna będzie do 20 marca 2014 r., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00

 
Polsko - ukraiński projekt promocji "Twierdzy Przemyśl"
Piątek, 21 Luty 2014 09:04

Twierdza Przemyśl to potężny zespół obiektów obronnych, jedna z 200 wielkich fortyfikacji stałych istniejących w Europie w 1914 r. oraz trzecia co do wielkości twierdza (po Antwerpii i Verdun). Jej budowę rozpoczęto w latach wojny krymskiej (1853-1856), gdy stosunki między Rosją i Austrią uległy znacznemu pogorszeniu, a nowa wojna była nieunikniona. Głównym celem twierdzy miała być obrona Bramy Przemyskiej na styku Kotliny Sandomierskiej i Karpat, którą od stuleci wiódł szlak handlowy z Polski i Rusi na Węgry. Jej znaczenie dodatkowo wzrosło, gdy pod koniec XIX wieku Przemyśl stał się ważnym węzłem kolejowym i drogowym na trasie z Wiednia do Lwowa. Po I wojnie światowej twierdza nie odegrała już ważniejszej roli, z czasem ulegając dewastacji. Obecnie jest zabytkiem, jedną z atrakcji turystycznych miasta i województwa podkarpackiego. Gdy wytyczano nowe granice po II wojnie światowej niektóre forty znalazły się po ukraińskiej stronie granicy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU