Spotkanie bractwa św. Jakuba Apostoła
Piątek, 21 Luty 2014 08:42

Bractwo św. Jakuba Apostoła przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku zaprasza na spotkanie pt. Podkarpacka Droga św. Jakuba Via Regia i Camino Frances, które odbędzie się 22 lutego br. o godz. 16.00 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie (ul. 3-go Maja). Spotkanie poprowadzą Małgorzata i Stanisław Dąbkowie, członkowie Bractwa św. Jakuba, którzy odbyli pielgrzymkę do Santiego de Cpompostela Drogą Francuską w 2013 r. Gościem spotkania będzie Jacek Hołub, współautor przewodnika dla pielgrzymów i turystów pt. "Droga św. Jakuba Via Regia. Podkarpackie".

źródło: Skarby Podkarpackie

 
Galeria "Magnez" zaprasza na wystawę
Wtorek, 18 Luty 2014 12:51

W imieniu organizatorów zapraszamy na wystawę "Świat obok nas. Obrzędowość doroczna w województwie śląskim", w fotografii Roberta Garstki. Wystawa współorganizowana z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach czynna do 30 marca br. Do obejrzenia w Galerii "Magnez" w Przeworsku. Robert Garstka dokumentuje zabytki i przyrodę. Jego pasją stało się fotografowanie człowieka w kontekście obrzędu, zwyczaju. Jest fotografem z zacięciem etnograficznym, z pasją przemierzającym wsie i miasteczka śląskie w poszukiwaniu żywych i autentycznych tradycji, zwyczajów i obrzędów. Owocem jego kilkuletniej pracy dokumentacyjnej i badawczej jest wystawa oraz towarzyszący jej ponad dwustustronicowy album.

Więcej…
 
Korzenie tradycji rodzinnej
Poniedziałek, 17 Luty 2014 11:44

Muzeum w Przeworsku zaprasza w piątek 21 lutego br., o godz. 18.30 na kolejne spotkanie tematyczne. Tym razem pt. " Korzenie tradycji rodzinnej. Przeworskie rody mieszczańskie w XVIII-XX wieku". Poprowadzi je kustosz Małgorzata Wołoszyn. Obowiązuje rezerwacja miejsc tel. 16 648 71 45 wew. 25. Wstęp - 1 zł

Plakat - tutaj

 
Podziemia ma Rzeszów, Jarosław. Będą i przemyskie
Wtorek, 11 Luty 2014 08:38

Podziemny Przemyśl ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji w Polsce. Pod miastem ciągną się średniowieczne kanalizacyjne tunele. Zinwentaryzowano już szereg odcinków o łącznej długości...21 kilometrów. Kolektory łączą Staromiejski Rynek z Kazimierzowskim Zamkiem, przebiegają wzdłuż najstarszych klasztorów. Konserwatorzy chcą zbadać jedną z hipotez mówiącą o kanale przebiegającym pod korytem Sanu.

Więcej…
 
Zimą też można się dobrze bawić
Piątek, 31 Styczeń 2014 10:41

Zima to śnieg i mknące po nim sanie, a kulig to niesamowita frajda. Siedlisko Janczar w Pstrągowej, na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki, zaprasza do skorzystania z możliwości przejażdżki do pięknej okolicy saniami zaprzęgniętymi w konie.

Więcej…
 
Konserwatorskie podsumowanie 2013 r.
Czwartek, 30 Styczeń 2014 09:27

Polichromia, jaka została odkryta w kościele parafialnym w Kańczudze, to największa perełka konserwatorka minionego roku na Podkarpaciu. Zdaniem dr Grażyny Stojak Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków malowidła odkryte na sklepieniu pod grubą warstwą tynku to unikat, na którym artysta przedstawił także rośliny, które już wyginęły. Największym wydarzeniem roku było jednak wpisanie na Listę UNESCO czterech podkarpackich cerkwi: w Radrużu, Chotyńcu, Turzańsku i Smolniku.

Więcej…
 
I dla ducha i dla ciała
Wtorek, 28 Styczeń 2014 13:16

W sobotę, 1 lutego br. czeka nas niezwykłe artystyczne wydarzenie w Grand Hotelu w Rzeszowie. Wieczór kuchni żydowskiej w artystycznej oprawie przedstawienia sztuki "Dybuk" w wykonaniu Teatru Przemieście. Tytułowy "dybuk" to w mistycyzmie i folklorze żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby, a sam dramat "Dybut" jest jednym z najsłynniejszych utworów w języku jidysz. I jest tym dla teatru żydowskiego, czym dla polskiego są "Dziady". A po "strawie dla duch" czeka nas festiwal tradycyjnych dań żydowskich, m.in. filet z pstrąga z kuglem, czulent z wołowiną, karp po żydowsku czy tradycyjna chałka i maca.

Szczegółowy plakat - tutaj

 
Promocje REGIO dla Przeworska
Piątek, 24 Styczeń 2014 10:43

Od 1 stycznia 2014 r. do specjalnej oferty promocyjnej na tańsze przejazdy pociągami REGIO zostały włączone relacje z/do Przeworska, zarówno przy zakupie biletów jednorazowych jak również odcinkowych miesięcznych:

  • bilety jednorazowe Rzeszów - Przeworsk 6,00 zł (cena dotychczasowa 10,60 zł), Przeworsk - Przemyśl 7,50 zł (cena dotychczasowa 13,50 zł)
  • bilety odcinkowe miesięczne: Rzeszów - Przeworsk 165,00 zł (cena dotychczasowa 219,00 zł), Przeworsk - Przemyśl 165,00 (cena dotychczasowa 259,00 zł).


Z dniem wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, tj. od 15.12.2013 r. został uruchomiony przyśpieszony pociąg REGIO "Niedźwiadek" kursujący w relacji:

  • Rzeszów (odj. 15:37) - Przeworsk (przyj. 16:03) - Przemyśl (przyj. 16:55);
  • Przemyśl (odj. 5:14) - Przeworsk (odj. 6.08) - Rzeszów (przyj. 6:35).
 
Rusza budowa muzeum w Markowej
Poniedziałek, 18 Listopad 2013 12:45


Już wkrótce ruszą prace przy budowie Muzeum Polaków ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Więcej…
 
Operetka Księżniczka Czardasza w Przeworsku
Czwartek, 14 Listopad 2013 11:12Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.

Spektakl trwa ok. 2 h i 40 min z dwiema przerwami. W spektaklu udział bierze 100 wykonawców Teatru Muzycznego w Lublinie (soliści, chór, balet, orkiestra).

S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M Y

--- Szczegóły na plakacie ----

 
Gerry Jablonski zagra w Przeworsku
Piątek, 08 Listopad 2013 10:58

"Gerry Jablonski przyjedzie do Polski na trasę koncertową. (...) na koncertach nie powinno zabraknąć nikogo, kto lubi rzetelne granie, harmonijkę i klimaty The Black Crowes i The Rolling Stones. Na pewno dobrze się zabawi" - to rewelacyjna zapowiedź koncertu w bluesonline.pl, który 10 listopada odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Godz.: 20.00. Bilety: 20 zł.

Więcej…
 
W 120 rocznicę powstania
Wtorek, 29 Październik 2013 11:59

Wystawa - w Muzeum Pałacu w Przeworsku - poświęcona Przeworskiemu Towarzystwu Gimnastycznemu "Sokół", czynna będzie do 31 grudnia br. Prezentowane na niej zdjęcia i dokumenty pochodzą ze zbiorów Muzeum i ze zbiorów prywatnych: dr Agnieszki Mirkiewicz, dr hab. prof. UR Tadeusza Zycha, prof. dr hab. Stanisława Zaborniaka.

Więcej…
 
Rusza wielki remont "Wielkiej" Twierdzy
Wtorek, 29 Październik 2013 08:10

22 października br. w siedzibie Związku gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl podpisane zostały umowy z wykonawcami robót budowlano - konserwatorskich zaplanowanych w ramach projektu Zagospodarowanie zespołu zabytkowego Twierdzy Przemyśl w celu udostępnienia dla turystyki kulturowej etap I. Dla przypomnienia należy wskazać, że parterami są gminy: Bircza, Krzywcza, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica, Miasto Przemyśl, Powiat Przemyski i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Jego wartość wynosi blisko 22 mln zł, a proporcje finansowania wynoszą: 50% ze środków EFFR, 35% z budżetu Państwa, a 15% stanowi wkład własny.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU