6,5 mln na budowę Muzeum im. Ulmów w Markowej
Wtorek, 24 Wrzesień 2013 09:53
   Zwycięzcą przetargu na budowę Muzeum im. Ulmów w Markowej jest Skanska. Kwota planowanej inwestycji to około 5,6 mln zł. Kilka tygodni temu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przeznaczył na budowę muzeum dodatkowy 1 mln zł.
Więcej…
 
Kolejne polskie zabytki na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
Piątek, 23 Sierpień 2013 08:36
   Na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisano drewniane cerkwie zlokalizowane w polskim i ukraińskim regionie Karpat. To pierwszy wpis polskich zabytków na Listę UNESCO od 7 lat - poinformowała w komunikacie Wioletta Łabuda - Iwaniak, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID).
Więcej…
 
Wieża ratusza otwarta dla zwiedzających
Wtorek, 20 Sierpień 2013 09:34
   Mieszkańców i przybyłych do Przeworska turystów, chcących podziwiać panoramę miasta, zapraszamy do odwiedzenia wieży miejskiego ratusza. Po zakończonej w bieżącym roku rewitalizacji obiektu, wieża została zaadoptowana jako taras widokowy i punkt obserwacyjny. Przedstawiamy REGULAMIN korzystania z obiektu. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do zapisów w nim zawartych.
 
Zwiedzaj i fotografuj
Wtorek, 13 Sierpień 2013 08:48
   Drewniana architektura kryje w sobie wiele uroku, ale i tajemnic. Do ich odkrywania zachęca Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej ogłaszając konkurs fotograficzny pt. "Fotoszopa", na najciekawsze spojrzenie na zabytkowe obiekty skansenu.
Więcej…
 
Wyjątkowy chleb prosto z pieca
Poniedziałek, 12 Sierpień 2013 18:57
   Według historycznych zapisów pieczenie sanacyjnego chleba na drewnie i liściach kapusty było metodą powszechnie stosowaną do lat 60. ubiegłego wielu. Z czasem ten niepowtarzalny smak i aromat został wyparty przez nowoczesne piekarnie. Na szczęście są miejsca, dzięki którym ta stara tradycja ciągle żyje.
Więcej…
 
10 lat Karczmy Pod Semaforem
Poniedziałek, 12 Sierpień 2013 16:49
  
  
   Dokładnie minęła już dekada odkąd działa na skrzyżowaniu dróg w Bachórzu Karczma Pod Semaforem. Idealne miejsce do chwilowego odpoczynku na trasie i wiedzą o tym kierowcy bo parking zawsze jest tutaj zapełniony.

Więcej…
 
Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki"
Poniedziałek, 12 Sierpień 2013 10:08
   Stowarzyszenie 'Pro Carpathia" wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną jeszcze w tym roku przygotują Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki". To pomysł promujący zwiedzanie już istniejących atrakcji turystycznych regionu, w bliskiej relacji z jego bogatą tradycją kulinarną. Jego zadaniem będzie reklama restauracji, winnic czy też gospodarstw agroturystycznych i ich oferty. Idea szlaku przybliży także historię regionalnych kulinariów, wpłynie na zwiększenie atrakcyjności oferty restauracji w oczach mieszkańców i turystów. Bogata i atrakcyjna oferta kulinarna Podkarpackiego, jest jednym z podstawowych warunków zbudowania silnego, markowego produktu turystyki regionalnej. Restauracje stanowią niezwykle ważne ogniwo zintegrowanej oferty miejsca, wpływając silnie na wizerunek konkurencyjności destynacji biznesowej i turystycznej. 
Więcej…
 
Rajd - Szlakiem "Wujka Karola"
Poniedziałek, 05 Sierpień 2013 10:29
   7 sierpnia mija 60 lat od pierwszego pobytu Karola Wojtyły w Cisnej. Jego pasja do pieszych wycieczek górskich jest powszechnie znana. Choć po raz pierwszy pojawił się w Bieszczadach w 1952 roku, to jednak do samej miejscowości Cisna nie dotarł. Udało mu się to dopiero rok później podczas kilkudniowej wyprawy rozpoczętej w Ustrzykach Górnych i zakończonej w Komańczy. Uczestnicy, w większości studenci, by nie eksponować w czasach stalonowskich duchowego stanu ówczesnego księdza Karola, nazywali go podczas podróży "wujem". (Na zdjęciu pierwszy z lewej)
Więcej…
 
Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny '2013
Środa, 31 Lipiec 2013 07:53
   Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w konkursie na "Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT". Organizatorami konkursu są: na poziome centralnym - Polska Organizacja Turystyczna, natomiast na poziomie regionalnym - Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Regionalny etap konkursu trwa do 16.08.2013 r.
Więcej…
 
Wieczór z kresowym jadłem
Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 09:25
   Gryczane, ziemniaczane czy drożdżowe bliny, kołduny z farszem z baraniny, kugelis ze skwarkami, rosolnik, kartacze, szpekuchy, cepeliny...Dla wielu są to obco brzmiące słowa. Ale dla wytrwałych smakoszy to przypomnienie niezwykłego smaku i aromatu. Bo właśnie taka jest kuchnia kresowa kojarząca się wykwintnymi potrawami o wyszukanych sposobach przyrządzania i szerokiej gamie doskonałych składników. To także wyśmienita dziczyzna oraz czerpanie z wschodnich tradycji kulinarnych: ukraińskiej, tatarskiej, litewskiej czy rosyjskiej. 
Więcej…
 
Historycznie o Przeworskiej Kolei Dojazdowej
Wtorek, 23 Lipiec 2013 08:25
   Głównym powodem, dla którego powstała Przeworska Kolej Dojazdowa był dowóz buraków cukrowych od plantatorów do Cukrowni w Przeworsku. cukrownia ta powstała w roku 1895, wybudował ją książę Andrzej Lubomirski. Przez pewien okres był to jedyny zakład zajmujący się przetwórstwem buraków cukrowych w Galicji. Przeworska cukrownia postrzegana była jako jedna z największych cukrowni na terenie całego kraju, doskonale radziła sobie z konkurencją zarówno polską jak i zagraniczną. Stała się również inspiracją do zakładania kolejnych zakładów tego typu na terenie Polski.
Więcej…
 
Archeologiczna Gać
Wtorek, 16 Lipiec 2013 14:47
   W historii polskiej archeologii mało jest takich miejsc jak Gać koło Przeworska. W świetle archeologicznym to właśnie ta wieś leżąca w powiecie przeworskim, jest symbolem tzw. okresu wpływów rzymskich. Dziś w każdym podręczniku dla młodych adeptów archeologii znajduje się chociażby krótka wzmianka o miejscu, o którym grono archeologów europejskich usłyszało już na początku XX wieku.

   W minionym roku ukazał się pierwszy, lecz już dawno napisany artykuł o wznowionych wykopaliskach w Gaci. Tekst napisany jest również w języku polskim (str. 12).

"CMENTARZYSKO Z OKRESU RZYMSKIEGO W GACI KOŁO PRZEWORSKA W ŚWIETLE NOWYCH BADAŃ" - pobierz
 
Konkurs "Pamiątka turystyczna z podkarpackiego' 2013"
Wtorek, 16 Lipiec 2013 13:25
   Regionalna Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do udziału w nowym konkursie, który będzie inspiracją do różnorodnego spojrzenia na przedmioty - pamiątki - gadżety z naszego regionu.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU