Rusza budowa muzeum w Markowej
Poniedziałek, 18 Listopad 2013 12:45


Już wkrótce ruszą prace przy budowie Muzeum Polaków ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Więcej…
 
Operetka Księżniczka Czardasza w Przeworsku
Czwartek, 14 Listopad 2013 11:12Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.

Spektakl trwa ok. 2 h i 40 min z dwiema przerwami. W spektaklu udział bierze 100 wykonawców Teatru Muzycznego w Lublinie (soliści, chór, balet, orkiestra).

S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M Y

--- Szczegóły na plakacie ----

 
Gerry Jablonski zagra w Przeworsku
Piątek, 08 Listopad 2013 10:58

"Gerry Jablonski przyjedzie do Polski na trasę koncertową. (...) na koncertach nie powinno zabraknąć nikogo, kto lubi rzetelne granie, harmonijkę i klimaty The Black Crowes i The Rolling Stones. Na pewno dobrze się zabawi" - to rewelacyjna zapowiedź koncertu w bluesonline.pl, który 10 listopada odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Godz.: 20.00. Bilety: 20 zł.

Więcej…
 
W 120 rocznicę powstania
Wtorek, 29 Październik 2013 11:59

Wystawa - w Muzeum Pałacu w Przeworsku - poświęcona Przeworskiemu Towarzystwu Gimnastycznemu "Sokół", czynna będzie do 31 grudnia br. Prezentowane na niej zdjęcia i dokumenty pochodzą ze zbiorów Muzeum i ze zbiorów prywatnych: dr Agnieszki Mirkiewicz, dr hab. prof. UR Tadeusza Zycha, prof. dr hab. Stanisława Zaborniaka.

Więcej…
 
Rusza wielki remont "Wielkiej" Twierdzy
Wtorek, 29 Październik 2013 08:10

22 października br. w siedzibie Związku gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl podpisane zostały umowy z wykonawcami robót budowlano - konserwatorskich zaplanowanych w ramach projektu Zagospodarowanie zespołu zabytkowego Twierdzy Przemyśl w celu udostępnienia dla turystyki kulturowej etap I. Dla przypomnienia należy wskazać, że parterami są gminy: Bircza, Krzywcza, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica, Miasto Przemyśl, Powiat Przemyski i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Jego wartość wynosi blisko 22 mln zł, a proporcje finansowania wynoszą: 50% ze środków EFFR, 35% z budżetu Państwa, a 15% stanowi wkład własny.

Więcej…
 
6,5 mln na budowę Muzeum im. Ulmów w Markowej
Wtorek, 24 Wrzesień 2013 09:53
   Zwycięzcą przetargu na budowę Muzeum im. Ulmów w Markowej jest Skanska. Kwota planowanej inwestycji to około 5,6 mln zł. Kilka tygodni temu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przeznaczył na budowę muzeum dodatkowy 1 mln zł.
Więcej…
 
Kolejne polskie zabytki na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
Piątek, 23 Sierpień 2013 08:36
   Na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisano drewniane cerkwie zlokalizowane w polskim i ukraińskim regionie Karpat. To pierwszy wpis polskich zabytków na Listę UNESCO od 7 lat - poinformowała w komunikacie Wioletta Łabuda - Iwaniak, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID).
Więcej…
 
Wieża ratusza otwarta dla zwiedzających
Wtorek, 20 Sierpień 2013 09:34
   Mieszkańców i przybyłych do Przeworska turystów, chcących podziwiać panoramę miasta, zapraszamy do odwiedzenia wieży miejskiego ratusza. Po zakończonej w bieżącym roku rewitalizacji obiektu, wieża została zaadoptowana jako taras widokowy i punkt obserwacyjny. Przedstawiamy REGULAMIN korzystania z obiektu. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do zapisów w nim zawartych.
 
Zwiedzaj i fotografuj
Wtorek, 13 Sierpień 2013 08:48
   Drewniana architektura kryje w sobie wiele uroku, ale i tajemnic. Do ich odkrywania zachęca Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej ogłaszając konkurs fotograficzny pt. "Fotoszopa", na najciekawsze spojrzenie na zabytkowe obiekty skansenu.
Więcej…
 
Wyjątkowy chleb prosto z pieca
Poniedziałek, 12 Sierpień 2013 18:57
   Według historycznych zapisów pieczenie sanacyjnego chleba na drewnie i liściach kapusty było metodą powszechnie stosowaną do lat 60. ubiegłego wielu. Z czasem ten niepowtarzalny smak i aromat został wyparty przez nowoczesne piekarnie. Na szczęście są miejsca, dzięki którym ta stara tradycja ciągle żyje.
Więcej…
 
10 lat Karczmy Pod Semaforem
Poniedziałek, 12 Sierpień 2013 16:49
  
  
   Dokładnie minęła już dekada odkąd działa na skrzyżowaniu dróg w Bachórzu Karczma Pod Semaforem. Idealne miejsce do chwilowego odpoczynku na trasie i wiedzą o tym kierowcy bo parking zawsze jest tutaj zapełniony.

Więcej…
 
Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki"
Poniedziałek, 12 Sierpień 2013 10:08
   Stowarzyszenie 'Pro Carpathia" wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną jeszcze w tym roku przygotują Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki". To pomysł promujący zwiedzanie już istniejących atrakcji turystycznych regionu, w bliskiej relacji z jego bogatą tradycją kulinarną. Jego zadaniem będzie reklama restauracji, winnic czy też gospodarstw agroturystycznych i ich oferty. Idea szlaku przybliży także historię regionalnych kulinariów, wpłynie na zwiększenie atrakcyjności oferty restauracji w oczach mieszkańców i turystów. Bogata i atrakcyjna oferta kulinarna Podkarpackiego, jest jednym z podstawowych warunków zbudowania silnego, markowego produktu turystyki regionalnej. Restauracje stanowią niezwykle ważne ogniwo zintegrowanej oferty miejsca, wpływając silnie na wizerunek konkurencyjności destynacji biznesowej i turystycznej. 
Więcej…
 
Rajd - Szlakiem "Wujka Karola"
Poniedziałek, 05 Sierpień 2013 10:29
   7 sierpnia mija 60 lat od pierwszego pobytu Karola Wojtyły w Cisnej. Jego pasja do pieszych wycieczek górskich jest powszechnie znana. Choć po raz pierwszy pojawił się w Bieszczadach w 1952 roku, to jednak do samej miejscowości Cisna nie dotarł. Udało mu się to dopiero rok później podczas kilkudniowej wyprawy rozpoczętej w Ustrzykach Górnych i zakończonej w Komańczy. Uczestnicy, w większości studenci, by nie eksponować w czasach stalonowskich duchowego stanu ówczesnego księdza Karola, nazywali go podczas podróży "wujem". (Na zdjęciu pierwszy z lewej)
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU