Dotacje o ochronę przeworskich zabytków
Środa, 10 Kwiecień 2013 14:09
  Trzy wnioski burmistrza Przeworska złożone do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków uzyskały pozytywną ocenę. 100 tys. zł miasto otrzyma na rewaloryzację istniejącego budynku przy ul. Kilińskiego 25. Prace obejmować będą rozbiórkę elementów konstrukcyjnych drewnianych, remont fundamentów, remont elementów konstrukcyjnych i pokrycia dachu, renowację zabytkowego muru, wykonanie przyłącza wodociągowego, rekonstrukcję elementów wykończeniowych, stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy i instalacji wod.-kan., elektrycznych oraz odgromowych. 
Więcej…
 
Targi Rękodzieła Ludowego
Piątek, 15 Marzec 2013 14:41
    Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie podpisał umowę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" o dofinansowanie projektu pt.: "Targi Rękodzieła Ludowego" szansą na wypromowanie produktu regionalnego<< w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego - NGO, JST współfinansowego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. 
Więcej…
 
O dzikich roślinach dyskutowali w Kolbuszowej
Wtorek, 19 Luty 2013 08:26
   Od stuleci w Europie Środkowej lecznicze i aromatyczne rośliny były zbierane z naturalnych środowisk w celu wykorzystania ich właściwości. Obecnie wiedza ta niestety idzie w zapomnienie. Stąd też potrzeba stworzenia pokoju wystawienniczego pokazującego dziko występujące rośliny i tradycje z nimi związane. Idea przygotowania takiej ekspozycji zaowocowała współpracę z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - powiedziała Małgorzata Draganik, koordynator projektu ze Stowarzyszenia "Pro Carpathia".
Więcej…
 
Konkurs EDEN 2013
Czwartek, 14 Luty 2013 13:20
    Rozpoczęła się IV edycja konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne - EDEN. Tegoroczna edycja konkursu EDEN poświęcona jest "Turystyce dostępnej". Zgłoszenia przyjmowane będą od obszarów/miejsc, które swoją atrakcyjność turystyczną budują między innymi poprzez dostępność komunikacyjną i infrastrukturalną, oraz poprzez udogodnienia i rozwiązania dla turystów z niepełnosprawnością, dla seniorów i rodzin z dziećmi. Honorowym Ambasadorem tegorocznej edycji konkursu został Pan Jan Mela - Prezes Fundacji Poza Horyzonty.
  
   Zapraszamy do składania ofert do Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej drogą on-line i drogą pocztową do 15 marca 2013 r.

Do pobrania:
1. Karta zgłoszenia - pobierz
2. Regulamin EDEN 2013 - pobierz
 
"Tropem Żubra" - Bieszczadzki Bieg Narciarski
Czwartek, 14 Luty 2013 08:40
    Bieszczadzki Bieg Narciarski "Tropem Żubra" - Muczne 2013 to impreza sportowo - rekreacyjna powstała z inicjatywy Lasów Państwowych - Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Bieszczadzkie", Gminy Lutowiska oraz lokalnych instytucji i organizacji społecznych, dla upamiętnienia półwiecza powrotu żubrów w Bieszczadach. Jej celem jest promocja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Gminy Lutowiska oraz propagowanie aktywnej turystyki zimowej w Bieszczadach.
Więcej…
 
Klaster "Podkarpackie Smaki" już działa
Czwartek, 17 Styczeń 2013 13:24
    16 stycznia br. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" z Rzeszowa - wraz z 20 przedsiębiorstwami i instytucjami z terenu województwa podkarpackiego - utworzyło nowy klaster zrzeszający wytwórców produktów tradycyjnych, regionalnych, lokalnych i ekologicznych.
    Celem nowego klastra jest wspomaganie współpracy w zakresie promocji i produkcji żywności opartej na tradycji.
Więcej…
 
Zadbany Zabytek - edycja 2013
Środa, 16 Styczeń 2013 08:50

  

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza ogólnopolski konkurs "Zabytek Zadbany" promujący najlepsze wzory konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków - edycja 2013.

Więcej…
 
"Alaska daleko..., PODKARPACKIE tuż, tuż"
Poniedziałek, 14 Styczeń 2013 10:23
   Województwo podkarpackie, kraina u podnóża Karpat od lat gości maszerów z Polski i zza granicy podczas biegów psich zaprzęgów na średnim dystansie. Jest to swoista stolica Polski tej dyscypliny - bieg "W Krainie Wilka" odbywa się tutaj już od 10 lat. Również i w tym roku odbędą się trzy biegi pod wspólna nazwą "Alaska daleko..., PODKARPACKIE tuż, tuż", składają się wyścigi psich zaprzęgów na średnim dystansie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. I są to: "W Krainie Żubra" - w Bystrem k. Baligrodu (25-27 stycznia 2013 r.); "W Kresowej Krainie" - w Baszni Dolnej k. Lubaczowa (23-24 lutego 2013 r.).
   "
   Wszystkie biegi dodatkowo punktowane będą w ramach Pucharu Polski, natomiast "W Kresowej Krainie" ma rangę Mistrzostw Polski. 
Więcej…
 
Cerkiew w Rudce odnowiona
Wtorek, 08 Styczeń 2013 14:23
   Dawną cerkiew greckokatolicką w Rudce k. Sieniawy mocno doświadczył los. Na ten XVII-wieczny zabytek w 1986 r. zwalił się olbrzymi, stary dąb niszcząc całkowicie wieżę nad babińcem. Budowlę zabezpieczono przed dalszą destrukcją. Dwa lata temu rozpoczęto jej odnowę, która się właśnie zakończyła. W przyszłym roku ma w niej powstać Muzeum Sakralne Ziemi Sieniawskiej, dzięki czemu zostanie udostępniona zwiedzającym.
Więcej…
 
XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Podkarpackie 2013 - kalendarz imprez
Wtorek, 08 Styczeń 2013 13:35

KALENDARZ
XIX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY
W SPORTACH ZIMOWYCH "PODKARPACKIE 2013"
NA TERENIE WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO


POBIERZ

 
Dotacje na zabytki - nabór wniosków
Piątek, 04 Styczeń 2013 14:51
   Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa podkarpackiego na rok 2013. O dotację może ubiegać się każdy podmiot będący właścicielem lub posiadaczem zabytku, jeżeli posiadanie to oparte jest o tytuł prawny do zabytku wynikający z użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego, trwałego zarządu albo stosunku zobowiązaniowego.
Więcej…
 
Podkarpackie smaki
Poniedziałek, 31 Grudzień 2012 09:06
    Na rynku wydawniczym pojawiła się pozycja wyjątkowa - pierwszy nie tylko w skali województwa przewodnik kulinarno - turystyczny po Podkarpackiem, zawierający także pełny katalog produktów tradycyjnych. "Podkarpackie smaki", bo taki tytuł nosi, to kolejna "kulinarna" publikacja Stowarzyszenia "Pro Carpathia", jednak pierwsza opracowana na tak dużą skalę.
Więcej…
 
Kolejne sukcesy Zajazdu "Pastewnik"
Środa, 19 Grudzień 2012 08:51
   Koniec roku dla "Pastewnika" obfituje w wyróżnienia i nagrody. 24 października 2012 r. w kozienickim Centrum Rekreacji i Wypoczynku odbyło się spotkanie gestorów i zarządców campingów w Polsce, podczas którego ogłoszono wyniki  konkursu "Mister Camping". W kategorii do 150 miejsc "Pastewnik" otrzymał tytuł MISTER CAMPING 2012.


   Niespełna miesiąc później rozstrzygnięty został przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego konkurs "Szlak Podkarpackiego Jadła i Wina", w którym zajazd otrzymał certyfikat jakości. Serdecznie gratulujemy zarządcy obiektu Panu Zbigniewowi Mazurkowi i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU