Dawni Madziarzy
Wtorek, 28 Maj 2013 10:43
 
Jarosław będzie miał dwie podziemne trasy turystyczne
Poniedziałek, 13 Maj 2013 09:27
   Wejście do tej pierwszej, istniejącej od 29 lat, znajduje się pod prywatną kamienicą i można ją zwiedzać wyłącznie po umówieniu się telefonicznym z przewodnikiem. Wcześniej odpowiedzialne było za nią Muzeum Kamienica Orsettich.
Więcej…
 
Nowa Informacja Turystyczna "Stacja Przemyśl"
Poniedziałek, 06 Maj 2013 13:13
   W dniu 24 kwietnia, o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie Punktu Informacji turystycznej pn. "Stacja Przemyśl" w holu głównym dworca PKP. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla uroczystościom towarzyszył Pan Wojciech Błachowicz Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla, który otworzył symbolicznym przecięciem wstęgi działalności punktu it.
Więcej…
 
Międzynarodowe spotkanie promujące projekt
Czwartek, 18 Kwiecień 2013 07:48
   W ramach projektu "Traditional adn wild" tworzone są w pięciu regionach Europy Środkowej (na terenie Polski, Czech, Słowenii i na Węgrzech) profesjonalnie wyposażone sale wystawowe i ogrody botaniczne. Pomagają one w edukacji oraz propagowaniu informacji wśród różnych grup ludności na temat dziko występujących roślin. Pierwszą inwestycją była sala wystawowa - dom ludowy - otwarty pod koniec października 2012 r. w Kunadacs na Węgrzech. Z kolei w Podkarpackiem stworzono pokój wystawienniczy, który zlokalizowany jest w jednej z zabytkowych chałup na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. 
Więcej…
 
ETNOdzieła ze słomy
Środa, 17 Kwiecień 2013 14:49
    Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zapraszam 21 kwietnia na kolejne twórcze działania w skansenie. Tym razem będzie można nauczyć się wyplatania ozdób ze słomy.
Więcej…
 
Dotacje o ochronę przeworskich zabytków
Środa, 10 Kwiecień 2013 14:09
  Trzy wnioski burmistrza Przeworska złożone do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków uzyskały pozytywną ocenę. 100 tys. zł miasto otrzyma na rewaloryzację istniejącego budynku przy ul. Kilińskiego 25. Prace obejmować będą rozbiórkę elementów konstrukcyjnych drewnianych, remont fundamentów, remont elementów konstrukcyjnych i pokrycia dachu, renowację zabytkowego muru, wykonanie przyłącza wodociągowego, rekonstrukcję elementów wykończeniowych, stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy i instalacji wod.-kan., elektrycznych oraz odgromowych. 
Więcej…
 
Targi Rękodzieła Ludowego
Piątek, 15 Marzec 2013 14:41
    Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie podpisał umowę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" o dofinansowanie projektu pt.: "Targi Rękodzieła Ludowego" szansą na wypromowanie produktu regionalnego<< w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego - NGO, JST współfinansowego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. 
Więcej…
 
O dzikich roślinach dyskutowali w Kolbuszowej
Wtorek, 19 Luty 2013 08:26
   Od stuleci w Europie Środkowej lecznicze i aromatyczne rośliny były zbierane z naturalnych środowisk w celu wykorzystania ich właściwości. Obecnie wiedza ta niestety idzie w zapomnienie. Stąd też potrzeba stworzenia pokoju wystawienniczego pokazującego dziko występujące rośliny i tradycje z nimi związane. Idea przygotowania takiej ekspozycji zaowocowała współpracę z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - powiedziała Małgorzata Draganik, koordynator projektu ze Stowarzyszenia "Pro Carpathia".
Więcej…
 
Konkurs EDEN 2013
Czwartek, 14 Luty 2013 13:20
    Rozpoczęła się IV edycja konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne - EDEN. Tegoroczna edycja konkursu EDEN poświęcona jest "Turystyce dostępnej". Zgłoszenia przyjmowane będą od obszarów/miejsc, które swoją atrakcyjność turystyczną budują między innymi poprzez dostępność komunikacyjną i infrastrukturalną, oraz poprzez udogodnienia i rozwiązania dla turystów z niepełnosprawnością, dla seniorów i rodzin z dziećmi. Honorowym Ambasadorem tegorocznej edycji konkursu został Pan Jan Mela - Prezes Fundacji Poza Horyzonty.
  
   Zapraszamy do składania ofert do Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej drogą on-line i drogą pocztową do 15 marca 2013 r.

Do pobrania:
1. Karta zgłoszenia - pobierz
2. Regulamin EDEN 2013 - pobierz
 
"Tropem Żubra" - Bieszczadzki Bieg Narciarski
Czwartek, 14 Luty 2013 08:40
    Bieszczadzki Bieg Narciarski "Tropem Żubra" - Muczne 2013 to impreza sportowo - rekreacyjna powstała z inicjatywy Lasów Państwowych - Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Bieszczadzkie", Gminy Lutowiska oraz lokalnych instytucji i organizacji społecznych, dla upamiętnienia półwiecza powrotu żubrów w Bieszczadach. Jej celem jest promocja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Gminy Lutowiska oraz propagowanie aktywnej turystyki zimowej w Bieszczadach.
Więcej…
 
Klaster "Podkarpackie Smaki" już działa
Czwartek, 17 Styczeń 2013 13:24
    16 stycznia br. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" z Rzeszowa - wraz z 20 przedsiębiorstwami i instytucjami z terenu województwa podkarpackiego - utworzyło nowy klaster zrzeszający wytwórców produktów tradycyjnych, regionalnych, lokalnych i ekologicznych.
    Celem nowego klastra jest wspomaganie współpracy w zakresie promocji i produkcji żywności opartej na tradycji.
Więcej…
 
Zadbany Zabytek - edycja 2013
Środa, 16 Styczeń 2013 08:50

  

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza ogólnopolski konkurs "Zabytek Zadbany" promujący najlepsze wzory konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków - edycja 2013.

Więcej…
 
"Alaska daleko..., PODKARPACKIE tuż, tuż"
Poniedziałek, 14 Styczeń 2013 10:23
   Województwo podkarpackie, kraina u podnóża Karpat od lat gości maszerów z Polski i zza granicy podczas biegów psich zaprzęgów na średnim dystansie. Jest to swoista stolica Polski tej dyscypliny - bieg "W Krainie Wilka" odbywa się tutaj już od 10 lat. Również i w tym roku odbędą się trzy biegi pod wspólna nazwą "Alaska daleko..., PODKARPACKIE tuż, tuż", składają się wyścigi psich zaprzęgów na średnim dystansie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. I są to: "W Krainie Żubra" - w Bystrem k. Baligrodu (25-27 stycznia 2013 r.); "W Kresowej Krainie" - w Baszni Dolnej k. Lubaczowa (23-24 lutego 2013 r.).
   "
   Wszystkie biegi dodatkowo punktowane będą w ramach Pucharu Polski, natomiast "W Kresowej Krainie" ma rangę Mistrzostw Polski. 
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU