Pozostałe aktualności


Inscenizacja repliki otwarcia Przeworsko – Dynowskiej Kolejki Wąskotorowej 1904 – 2014 PDF Drukuj Email
Czwartek, 03 Lipiec 2014 12:40

W związku z realizacją przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie inscenizacji repliki otwarcia Przeworsko - Dynowskiej Kolejki Wąskotorowej 1904 - 2014, Powiatowy Zarząd Dróg informuje, że w dniu 12 lipca 2014 r. (sobota) zmienia się rozkład jazdy pociągu na trasie Przeworsk - Dynów, Dynów - Przeworsk.


Ceny biletów zgodne z obowiązującym cennikiem.
Przeworsk - Dynów - Przeworsk:
dorośli: 30 zł
dzieci: 21 zł
Zapraszamy do uczestnictwa w imprezie
rozkład na pozostałe dni lipca pozostaje bez zmian.

Więcej…
 
Muzeum w Kolbuszowej zaprasza PDF Drukuj Email
Czwartek, 03 Lipiec 2014 07:36

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na wakacyjne spotkania z twórcami ludowymi oraz kuchnią regionu

Cykl "Co niedzielę w zagrodzie" to niepowtarzalna okazja do nabycia oryginalnej ceramiki, koszyków z wikliny, zabawek z drewna, rzeźb, rękodzieła artystycznego i wielu innych fantastycznych przedmiotów. Dodatkowo zapraszamy do zwiedzania w towarzystwie przewodnika wnętrza kościoła z Rzochowa oraz uczestnictwa w rodzinnych warsztatach artystycznych.

Więcej…
 
Festiwal Podkarpackich Smaków PDF Drukuj Email
Czwartek, 12 Czerwiec 2014 08:01

Stowarzyszenie "Pro Carpathia", Samorząd Województwa Podkarpackiego, Gmina i Miasto Sokołów Małopolski oraz Zakład Mięsny "Smak Górno" zapraszają na VII Targi Żywności Tradycyjnej "Festiwal Podkarpackich Smaków. Impreza odbędzie się w niedzielę 16 czerwca br. w godz. 10.00 - 19.00 na terenie KS "Górnovia" w Górnie.

Więcej…
 
Bieszczady w brytyjskim Travellerze PDF Drukuj Email
Wtorek, 10 Czerwiec 2014 09:54

W najnowszym wydaniu brytyjskiego Travellera ukazał się artykuł o Bieszczadach autorstwa Andy'ego Jarosza. Dziennikarz odwiedził Podkarpacie na zaproszenie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jesienią zeszłego roku.

Więcej…
 
Cerkiew w Liskowatem czeka na ratunek ! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 26 Maj 2014 09:41

Na początku lutego br. Oddział Bieszczadzki Towarzystwa Opieki nad Zabytkami przejął od skarbu państwa cerkiew w Liskowatem (g. Ustrzyki Dolne). Celem TONZ jest doprowadzenie do całkowitego remontu i konserwacji tego cennego zabytku architektury sakralnej. Po latach zaniedbań i całkowitej dewastacji obiekt znajduje się w stanie katastrofy budowlanej. Weybudowana prawdopodobnie w 1832 r. cerkiew grecko-katolicka Narodzenia Najświętszej Marii Panny jest jednym tego typu przykładem architektury cerkiewnej w Polsce.

Więcej…
 
18. Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków PDF Drukuj Email
Środa, 21 Maj 2014 11:45

Zabawki z drewna, garnki toczone z gliny na kole, regionalne hafty oraz wiele innych wyrobów twórców ludowych oraz rzemieślników zobaczyć będzie można w niedzielę 1 czerwca 2014 r. w Skansenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej podczas Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków. Nie zabraknie występów kapel ludowych, zespołów obrzędowych oraz tanecznych.

Więcej…
 
"Studium Etnobotaniczne" juz gotowe PDF Drukuj Email
Środa, 30 Kwiecień 2014 07:56Lada dzień dostępna będzie publikacja "Studium Etnobotaniczne", będące kolejnym elementem projektu "Tradiotional and wild". Obok książki powstał także film opowiadający o roli ziół w tradycji Karpat.

Więcej…
 
Spotkanie z archeologią PDF Drukuj Email
Środa, 05 Marzec 2014 13:47

Muzeum Kresów w Lubaczowie zaprasza na program edukacyjny dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych przygotowany specjalnie do archeologicznej wystawy czasowej "Życie po rewolucji. Rolnicy i pasterze młodszej epoki kamienia".

Więcej…
 
Znów kości odkryte w podziemiach katedry PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 17 Luty 2014 11:49

Podczas badania stanu posadowienia fundamentów Kaplicy Fredrów przy przemyskiej archikatedrze łacińskiej robotnicy natrafili na spróchniała trumnę, w której spoczywały ludzkie szczątki. Z ziemi wydobyto również fragmenty szat, krzyż, mitrę. Wstępna analiza tych odsłoniętych elementów wskazuje, że jest to pochówek biskupa z końca XVII w. Dyskusja trwa nad odpowiedzią czyje szczątki zostały znalezione?

Więcej…
 
Malarstwo Body witane ze smakiem PDF Drukuj Email
Czwartek, 30 Styczeń 2014 13:12

Chaty skansenu z Markowej, zamek w Krasiczynie, bawiące się na brzegu Jeziora Tarnobrzeskiego dzieci, młodzi ludzie spacerujący po rzeszowskim deptaku, procesja z okazji Bożego Ciała, podkarpacka fauna i flora - tak swój region postrzega pochodzący z Mielca artysta malarz Stanisław Bigda. 30 stycznia br. (czwartek) o godz. 17.00 wernisaż jego prac odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Zamiast lampki wina będzie można popróbować tradycyjnych smakołyków, które specjalnie na tę okazję przygotują panie ze Stowarzyszenia Zagroda Handzlowianka, z Klastra Podkarpackie Smaki.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU