betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Skarby po wakacjach
   W redakcji dwumiesięcznika "Skarby Podkarpackie", przy ul. Gałęzowskiego 6/317 w Rzeszowie, czekają bezpłatne egzemplarze kolejnego 23 numeru. Tym razem hitem powinny stać się teksty o podkarpackich śladach rocznic bitwy pod Grunwaldem, tej sprzed 100 lat i obecnie. A także rozbudowany blok poświęcony historii ochrony przyrody w naszym regionie i ludziach z nią związanych.
Więcej…
 
VIII Spotkanie Trzech Kultur w Leżajsku
   "VIII Spotkanie Trzech Kultur w Leżajsku" odbędzie się 12 września 2010 r. na Placu Targowym w zabytkowej części miasta Leżajska. Spotkanie jest imprezą cykliczną, odbywającą się w tym roku po raz ósmy. Idea imprezy związana jest w znacznym stopniu z historią regionu podkarpackiego, zamieszkałego niegdyś głównie przez trzy nacje: Polaków, Żydów i Rusinów. Początkowo impreza funkcjonowała jako Dni Kultury Żydowskiej, ze względu na jej popularność organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę.
Więcej…
 
Agrobieszczady zakończone
   Tradycja 15-letnia zobowiązuje, więc wszyscy którzy w dniach 7-8 sierpnia br. odwiedzili w Lesku Targi Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Wystawę Owiec i Kóz czyli "Agrobieszczady 2010" nie zawiedli się. Ta pierwsza co do wielkości na Podkarpaciu impreza promująca produkcje obszarów wiejskich zachwyciła jak zwykle skalą i....wspaniałą pogodą.
Więcej…
 
Kolbuszowskie spotkania z twórczością ludową
   Na sierpniowe, wakacyjne spacery po skansenie dyrekcja i pracownicy Muzeum w Kolbuszowej zapraszają na dalszy ciąg spotkań z twórczością ludową i kuchnia regionalną. w kilku zagrodach swoją pracę oraz wyroby zaprezentują twórcy i rzemieślnicy ludowi, a także gospodynie wiejskie. To wyjątkowa okazja do zakupu zabawek ludowych, obrazów, rzeźb, koszyków z wikliny czy choćby kwiatów z bibuły. Oprócz tego, w sierpniu będzie możliwość skosztowania tradycyjnych specjałów kuchni regionalnej m.in. pierogów, kapusty żmicanej, żuru z jajkiem i kiełbasą, chleba wiejskiego ze smalcem czy ciast owocowych oraz przetworów domowych.
Więcej…
 
X jubileuszowe Święto Chleba w Dźwiniaczu Dolnym
   8 sierpnia 2010 r. (niedziela) od godz.13:00 - już po raz dziesiąty - Roman Glapiak, właściciel gospodarstwa agroturystycznego "U Flika", zaprasza wszystkich chętnych do udziału w organizowanym przez siebie "Święcie Chleba. Od ziarenka do bochenka" w Dźwiniaczu Dolnym.
Więcej…
 
Koń w gospodarstwie - skansen w Kolbuszowej zaprasza
    To jedyna taka impreza w regionie - 01.08.2010 r. do skansenu licznie zjadą się okoliczni woźnicy z zaprzęgami oraz wystawcy koni małopolskich i zimnokrwistych. Na polach i w zagrodach odbędą się pokazy prac m.in. orka, pokaz zrywki, pokaz młocki cepami i czyszczenia zboża we wianki, litkup. Nie zabraknie też rzemieślników, tj. kowala, rymarza, kołodzieja oraz zabawkarza strugającego dla najmłodszych drewniane koniki. O godz. 15:00 przez skansen przejedzie parada furmanek, a tuż po niej rozpoczną się widowiskowe zawody dla woźniców. Uczestnicy będą rywalizować m.in. w powożeniu furmankami po torze przeszkód, w zwózce słomy na czas, w konkursie strzelania z bata czy w konkursie na najładniejszy zaprzęg. Publiczność również będzie mogła  się wykazać, choćby w konkursie na przeciąganie wozu oraz liny, wspinanie się na słupa czy w rzucie podkową do celu.

   Tradycyjnie, dla spragnionych regionalnej kuchni, gospodynie z Domatkowa zaproszą do karczmy na smaczny posiłek czy chłodny kompot.

Zapraszamy od godz. 11:00 !
Wstęp: 9 i 6 zł, bilet rodzinny 25 zł, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Więcej…
 
Festiwal Kultury Japońskiej w Krasiczynie
Muzyka polskiego kompozytora Fryderyka Chopina będzie dominować podczas tegorocznego IX Festiwalu kultury Japońskiej w Krasiczynie, który odbędzie się w niedzielę, 1 sierpnia.
Więcej…
 
Arboretum w Bolestraszycach
   Arboretum w Bolestraszycach to wyjątkowo atrakcyjny ogród botaniczny. W ciągu roku zwiedzają go dziesiątku tysięcy turystów z Polski i zza granicy. W tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia powstania.
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU