betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
"Australia - kontynet kontrastów" PDF Drukuj Email


   "Australia - kontynent kontrastów" - to tytuł kolejnej prelekcji, która odbędzie się w ramach Krośnieńskich spotkań z podróżnikami. Gość spotkania - Adam Bączar opowie o 7 000 km przejechanych samochodem terenowym po kontynencie, który go oczarował i zachwycił swoją różnorodnością. 
   Sydney, P.N. Gór Błękitnych, P.N. Willandra, Silverton, Broken Hill, Arkaroo Rock, P.N. Wilpena Pound, Jezioro Eyre, Coober Pedy, P.N. Daintree, Kuranda, Cairns, Great Barrier Reef to geograficzne nazwy, za którymi kryją się pustynie, święte dla Aborygenów góry, farmy wielkości europejskich państw, kopalnie srebra, lasy deszczowe, a przede wszystkim Wielka Rafa Koralowa. W trakcie podróży udało mu się zobaczyć nie tylko wyschnięte od lat jeziora i puste koryta rzek, a także Australię zalaną wodą.
   Pierwsi biali, którzy przybyli do Australii nazwali ją krainą papug. Dzisiaj powszechnie jest nazwana krainą kangurów. Uczestników podróży najbardziej jednak cieszyli się ze spotkania z małymi torbaczami, ktore potrafią spać nawet 20 godzin dziennie.

   Na prelekcję zapraszamy 1 marca 2010 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno - Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl, Odyssei.com, Krosno24.pl.
   Adam Bączar - zwiedził wiele miejsc na wszystkich kontynentach. W dalszym ciągu tyle samo radości i przyjemności dostarczają mu podróże w najodleglejsze miejsce na Ziemi, co odkrywanie uroków niedalekiej Transylwanii czy Ukrainy. Jego marzeniem jest podróżowanie bez pośpiechu, powiedzmy 50 dni urlopu w roku.

 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU