betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Karpacki Jarmark Turystyczny raz 10 PDF Drukuj Email
   W roku 2010 - zgodnie z tradycją w pierwszej dekadzie sierpnia - odbędzie się w Parku "Pod Dębami" na rzeką Strwiąż w Ustrzykach Dolnych kolejna już 10 edycja Karpackiego Jarmarku Turystycznego. Impreza ta obrosła w międzyczasie o dodatkowe wydarzenia czyli Jarmark kulturalny Krajów Karpackich "Na Styku Kultur" oraz Bieszczadzkie Warsztaty Kulinarne połączone z Biesiadą Agroturystyczną. Przekształciłą się także w międzynarodową, podczas kórej swoje walory turystyczne, kulinarne i gospodarcze przedstawia także Ukraina, Rumunia, Słowacja, Czechy i Węgry.

   Karpacki Jarmark Turystyczny to doskonała okazja do poznania regionalnych tańców, pieśni, strojów oraz degustacji tradycyjnej kuchni regionalnej, której specjały przygotowują liczne Koła Gospodyń Wiejskich. A kiermasze i stragany z rękodzielnictwem dostarczają dodatkowej atrakcji dla tysięcy turystów odwiedzających w wakacje Bieszczady.
    Ustrzyckie Stowarzyszenie Turystyczne "Bieszczady" zajmuje się pozyskiwaniem środków, natomiast całą część organizacyjną od lat profesjonalnie realizuje Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych. Generalnie największym darczyńcą jest Urząd Marszałkowski oraz Urząd Gminy Ustrzyki Dolne. Dzięki tym dotacjom możemy prezentować gwiazdy polskiego rocka. W 2008 roku hitem był występ Szymona Wydry, w tym roku braci Cugowskich. Każdy z nich ściągnął ponad pięć tysięcy osób - mówi Roman Glapiak, prezes Ustrzyckiego Stowarzyszenia Turystycznego "Biesczady". Kto będzie w 2010? Ustalenia i rozmowy trwają. 
 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU