betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Sam pomysł, to nie wszystko
   Dźwiniacz Dolny w gminie Ustrzyki Dolne - przed wojną 119 numerów i 917 mieszkańców. Dzisiaj 50 domów, w których mieszka 236 osób. Bieszczadzka codzienność, w której kilka lat temu pojawiły się symptomy zmian na lepsze. Najpierw w latach 2006 - 2007 Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne pomogły, posiłkując się funduszami z edycji Programu "Działaj Lokalnie", utworzyć Ekomuzeum "Hołe", łączące w sieci rozproszone w terenie obiekty, które tworzą "żywą" kolekcję, obrazującą wartości przyrodnicze i kulturowe regionu oraz dorobek jego mieszkańców.
Więcej…
 
Ostatni, tegoroczny numer "Skarbów Podkarpackich"
   Jeszcze pachnący farbą drukarską bezpłatny numer "Skarbów Podkarpackich", szósty w tym roku, a 19 z kolei, czeka na wielbicieli historii, etnografii, historii, tradycji i zabytków. Do odebrania w siedzibie redakcji w Stowarzyszeniu Pro Carpathia przy ul. Gałęzowskiego 6/317 w Rzeszowie.
Więcej…
 
Choinka i jej liczne symbole
    Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, a świętom nieodłącznie towarzyszy dekorowanie choinek. Choinka stała się symbolem Świąt Bożego Narodzenia. Tradycja związana z jej ozdabianiem przywędrowała do Polski na przełomie XVIII i XIX wieku z Niemiec.
Więcej…
 
Przeciw kulturowemu zaśmiecaniu Bieszczadów
   Rok 2010 będzie dla nas przełomem - mówi Damian Wiśniowski, koordynator Stowarzyszenia BIES z Lutowisk, zajmującego się certyfikacją produktów rodem z Bieszczadów. Stworzymy nową stronę internetową, wydamy szereg wydawnictw promocyjnych i przygotujemy podstawy do uruchomienia internetowego sklepu zajmującego się sprzedażą produktów "Made in Bieszczady". I to wszystko za unijne pieniądze.
Więcej…
 
15-lecie z rozmachem
   Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów z Ustrzyk Dolnych powstało w 1995 i w przyszłym roku czeka nas 15 lecie. Już planujemy kilka imprez, o których głośno będzie nie tylko w Polsce - zapewnia Krzysztof Plamowski, od 14 lat nieprzerwanie prezes stowarzyszenia.
Więcej…
 
Piloci wycieczek - nowy portal
   Pod adresem www.pilociwycieczek.info uruchomiono nowy portal pilotów wycieczek. W serwisie można znaleźć m.in. przydatne informacje i akty prawne regulujące wykonywanie zawodu pilota, ogłoszenia o szkoleniach i egzaminach.
   Portal zawiera bardzo rozbudowany moduł wyszukiwania pilotów przez potencjalnych pracodawców (w tym biura podróży, touroperatorów) zawierający zarówno rodzaj uprawnień, obsługiwane trasy, znajomość języków obcych ale także datę ważności identyfikatora pilota. 

Źródło: Travel Trade Gazette
 
Certyfikaty POT - Najlepszy produkt turystyczny 2009 w ocenie internautów
   W konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny, jak co roku głosowali też internauci wybierając spośród kandydatów zgłoszonych do Certyfikatu POT 2009. Tym razem głos on-line można było oddać kierując go na adres portalu oto Wakacje.
Więcej…
 
PKP zmienia rozkład jazdy
13-go grudnia PKP Przewozy Regionalne zmieniają rozkład jazdy i taryfy za przejazdy. Jak podaje dyrektor biura marketingowego spółki A. Lenarczyk: "Mniej za bilety zapłacą między innymi podróżujący na krótkie odległości, czyli głownie osoby dojeżdzające do pracy." Pani dyrektor podkreśla, że dla tych pasażerów PKP Przewozy Regionalne ma specjalną ofertę - bilety miesięczne, które dotychczas nie obowiązywały w pociągach Interregio.
   "Przewozy regionalne" wprowadzają również specjalną kartę rabatową. Zakup karty będzie się opłacał osobom często korzystającym z pociągów tej spółki. Opłata za roczną kartę rabatową wynosi 169 złotych, za półroczną 99 złotych. W związku ze zmianą rozkładu jazdy na tory wyjedzie o ponad 10 % więcej pociągów regionalnych. Najwięcej z nich pojawi się na Śląsku. O jedną trzecią zwiększy się liczba połączeń międzyregionalnych.

Źródło: Travel Trade Gazette
 
"Świat" - miesięcznik godny polecenia    Zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej miesięcznika "ŚWIAT". Każdego miesiąca ukazuje się zamieszczony na stronie www w postaci elektronicznej (pdf) do ściągnięcia aktualny miesięcznik, do którego lektury gorąco zachęcamy.
 
Skarby Podkarpackie, po polsku i słowacku
   Rozpoczynamy dwuletnią przygodę z Programem Współpracy Transpgranicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Dzięki dotacji do projektu "Turystyka bez granic..." będziemy mogli drukować kolejno 13 numerów naszego dwumiesięcznika, i to już w nakładzie 2000 egzemplarzy - mówi Krzysztof Zieliński, redaktor naczelny wydawnictwa. Wracamy także do dawnej formy "Skarbów" grubego wydawnictwa wypełnionego blisko 20 tekstami "udekorowanymi" w sumie prawie 100 zdjęć. A lektura przed nami - przednia.
Więcej…
 
Coś dla miłośników Bieszczad i nie tylko
     W wydawnictwie Carpathia ukazały się dwie książki dotyczące mocno bieszczadzkiego życia: pierwsza - histrorii, druga to album o jednym z bardziej wyrazistych artystów. Jedna sięga czasów powtórnego zasiedlania Bieszczadów, druga prezentuje album o artyście, który odkrył świętych zaklętych w bieszczadzkich drzewach.
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU