betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Wirtualny spacer po obiektach UNESCO na Podkarpaciu PDF Drukuj Email

Na wirtualny spacer szlakiem obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdujących się na terenie Podkarpacia i Słowacji zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Obiekty, które można zobaczyć dzięki stronie internetowej to cerkwie i kościoły w Radrużu, Chotyńcu, Smolniku, Turzańsku, Bliznem, Haczowie, Ladomirovej, Bodrużalu, Hervartovie, Keżmaroku oraz panoramy Bardejova, Stużicy, Havesovej, Rozoku, Vyhorlata.

 

Spacer umożliwia wirtualne zwiedzanie turystycznych perełek Podkarpacia i wschodniej Słowacji, z których każda jest niezwykle cenna i nieco inna.

Wśród niepowtarzalnych obiektów jest cerkiew w Chotyńcu z unikatową, zewnętrzną galerią.

Ciekawostką dotyczącą cerkwi w Radrużu jest jej charakter obronny. Schronienie znajdywali w niej okoliczni mieszkańcy, o czym świadczyć miały ślady tatarskich toporów, które dostrzec można było do niedawna na drzwiach świątyni.

Podobnie do radruskiej cerkwi kościół w Bliznem także pełnił funkcje obronne, a jego najcenniejszym zachowanym elementem wyposażenia jest 500-letnia figura Matki Boskiej wykonana na podstawie ryciny renesansowego artysty Albrechta Dürera.

 

WIRTUALNY SPACER

 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU