betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Nowy przewodnik po drewnianej architekturze Podkarpacia PDF Drukuj Email

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna sygnuje nowy "Szlak Architektury Drewnianej. Podkarpackie", wydawnictwo uznane za najlepszy polski przewodnik turystyczny. Publikacja zawiera opisy 9 tras przebiegających przez podkarpacki odcinek Szlaku Architektury Drewnianej, w tym szczegółowe informacje na temat znajdujących się tam kościołów, cerkwi, zespołów zabudowy małomiasteczkowej, dworów, budownictwa wiejskiego zgromadzonego w skansenach m.in.: młynów, tartaków, kuźni, wiatraków, itp.


Do najcenniejszych obiektów opisanych w przewodniku zalicza się kościoły w Haczowie i w Bliznem, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Całość uzupełnia ponad 250 barwnych fotografii, rysunków i map. W książce znajduje się również słownik pojęć związanych z architekturą drewnianą, a także niezbędne informacje praktyczne m.in. adresy, telefony, godziny mszy św., współrzędne GPS ułatwiające wędrowanie po szlaku. Przewodnik adresowany jest nie tylko do miłośników zabytków architektury drewnianej, ale także do turystów, którzy dopiero rozpoczynają odkrywanie uroków województwa podkarpackiego.

Źródło: skarbypodkarpackie.pl

 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU