betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Poznaj kuchnię regionu PDF Drukuj Email

 

Zwiedzając Polkę wielu ludzi już nie wyobraża sobie wizyty na Podhalu bez zjedzenia kwaśnicy, na Podlasiu - babki ziemniaczanej, w Wielkopolsce - czernicy... Co może zaproponować Podkarpacie? Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na cykl warsztatów kulinarnych poświęconych lokalnej specjalności Lasowiaków - kapuście ziemniaczanej.

  
   Spotkania pt. "Lasowiacka kapusta ziemniaczana na 12 sposobów" to propozycja na spróbowanie tego wyjątkowego, zupełnie nieznanego w innych regionach kraju dania, które w 2007 r. zostało wpisane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na listę produktów tradycyjnych. Warsztaty poprowadzi znawczyni kuchni - pani Janina Olszowy. To wyjątkowa okazja dla smakoszy polskiej kuchni.
   Zajęcia będą odbywać się w skansenie od listopada 2012 r. do kwietnia 2013 r. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 12.00. Obowiązują zapisy: tel. 17 2271296 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Wstęp jest bezpłatny.

   Kolejnym etapem projektu będzie wydanie publikacji z przepisami na 12 rodzajów kapusty ziemniaczanej. Jej promocja odbędzie się w sierpniu.
Projekt został dofinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wsparcie wyniesie 19 989,45 zł.

Program spotkań:

  • 24 listopada - kapusta ziemniaczana z żeberkami/ z rzepy
  • 29 grudnia  - kapusta ziemniaczana ze sznyclami cielęcymi / z kapustą kiszoną
  • 26 stycznia - kapusta ziemniaczana z grochem okrągłym / z fasolą krasą
  • 23 lutego - kapusta ziemniaczana na kwasie z ogórków / z fasolą brązową
  • 30 marca - kapusta ziemniaczana z "jaśkiem" / z grochem okrągłym
  • 27 kwietnia - kapusta ziemniaczana z młodych ziemniaków z zielonym groszkiem / z topinamburem i białą fasolką perłową

Lista tradycyjnych - kliknij

Szczegóły także na: www.muzeum.kolbuszowa.pl

Kontakt:
Katarzyna Dypa tel. 17/2271296, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU