betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Promocje REGIO dla Przeworska

Od 1 stycznia 2014 r. do specjalnej oferty promocyjnej na tańsze przejazdy pociągami REGIO zostały włączone relacje z/do Przeworska, zarówno przy zakupie biletów jednorazowych jak również odcinkowych miesięcznych:

  • bilety jednorazowe Rzeszów - Przeworsk 6,00 zł (cena dotychczasowa 10,60 zł), Przeworsk - Przemyśl 7,50 zł (cena dotychczasowa 13,50 zł)
  • bilety odcinkowe miesięczne: Rzeszów - Przeworsk 165,00 zł (cena dotychczasowa 219,00 zł), Przeworsk - Przemyśl 165,00 (cena dotychczasowa 259,00 zł).


Z dniem wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, tj. od 15.12.2013 r. został uruchomiony przyśpieszony pociąg REGIO "Niedźwiadek" kursujący w relacji:

  • Rzeszów (odj. 15:37) - Przeworsk (przyj. 16:03) - Przemyśl (przyj. 16:55);
  • Przemyśl (odj. 5:14) - Przeworsk (odj. 6.08) - Rzeszów (przyj. 6:35).
 
Rusza budowa muzeum w Markowej


Już wkrótce ruszą prace przy budowie Muzeum Polaków ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Więcej…
 
Operetka Księżniczka Czardasza w PrzeworskuNajlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.

Spektakl trwa ok. 2 h i 40 min z dwiema przerwami. W spektaklu udział bierze 100 wykonawców Teatru Muzycznego w Lublinie (soliści, chór, balet, orkiestra).

S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M Y

--- Szczegóły na plakacie ----

 
Gerry Jablonski zagra w Przeworsku

"Gerry Jablonski przyjedzie do Polski na trasę koncertową. (...) na koncertach nie powinno zabraknąć nikogo, kto lubi rzetelne granie, harmonijkę i klimaty The Black Crowes i The Rolling Stones. Na pewno dobrze się zabawi" - to rewelacyjna zapowiedź koncertu w bluesonline.pl, który 10 listopada odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Godz.: 20.00. Bilety: 20 zł.

Więcej…
 
W 120 rocznicę powstania

Wystawa - w Muzeum Pałacu w Przeworsku - poświęcona Przeworskiemu Towarzystwu Gimnastycznemu "Sokół", czynna będzie do 31 grudnia br. Prezentowane na niej zdjęcia i dokumenty pochodzą ze zbiorów Muzeum i ze zbiorów prywatnych: dr Agnieszki Mirkiewicz, dr hab. prof. UR Tadeusza Zycha, prof. dr hab. Stanisława Zaborniaka.

Więcej…
 
Rusza wielki remont "Wielkiej" Twierdzy

22 października br. w siedzibie Związku gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl podpisane zostały umowy z wykonawcami robót budowlano - konserwatorskich zaplanowanych w ramach projektu Zagospodarowanie zespołu zabytkowego Twierdzy Przemyśl w celu udostępnienia dla turystyki kulturowej etap I. Dla przypomnienia należy wskazać, że parterami są gminy: Bircza, Krzywcza, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica, Miasto Przemyśl, Powiat Przemyski i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Jego wartość wynosi blisko 22 mln zł, a proporcje finansowania wynoszą: 50% ze środków EFFR, 35% z budżetu Państwa, a 15% stanowi wkład własny.

Więcej…
 
6,5 mln na budowę Muzeum im. Ulmów w Markowej
   Zwycięzcą przetargu na budowę Muzeum im. Ulmów w Markowej jest Skanska. Kwota planowanej inwestycji to około 5,6 mln zł. Kilka tygodni temu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przeznaczył na budowę muzeum dodatkowy 1 mln zł.
Więcej…
 
Kolejne polskie zabytki na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
   Na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisano drewniane cerkwie zlokalizowane w polskim i ukraińskim regionie Karpat. To pierwszy wpis polskich zabytków na Listę UNESCO od 7 lat - poinformowała w komunikacie Wioletta Łabuda - Iwaniak, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID).
Więcej…
 
Wieża ratusza otwarta dla zwiedzających
   Mieszkańców i przybyłych do Przeworska turystów, chcących podziwiać panoramę miasta, zapraszamy do odwiedzenia wieży miejskiego ratusza. Po zakończonej w bieżącym roku rewitalizacji obiektu, wieża została zaadoptowana jako taras widokowy i punkt obserwacyjny. Przedstawiamy REGULAMIN korzystania z obiektu. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do zapisów w nim zawartych.
 
Zwiedzaj i fotografuj
   Drewniana architektura kryje w sobie wiele uroku, ale i tajemnic. Do ich odkrywania zachęca Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej ogłaszając konkurs fotograficzny pt. "Fotoszopa", na najciekawsze spojrzenie na zabytkowe obiekty skansenu.
Więcej…
 
Wyjątkowy chleb prosto z pieca
   Według historycznych zapisów pieczenie sanacyjnego chleba na drewnie i liściach kapusty było metodą powszechnie stosowaną do lat 60. ubiegłego wielu. Z czasem ten niepowtarzalny smak i aromat został wyparty przez nowoczesne piekarnie. Na szczęście są miejsca, dzięki którym ta stara tradycja ciągle żyje.
Więcej…
 
10 lat Karczmy Pod Semaforem
  
  
   Dokładnie minęła już dekada odkąd działa na skrzyżowaniu dróg w Bachórzu Karczma Pod Semaforem. Idealne miejsce do chwilowego odpoczynku na trasie i wiedzą o tym kierowcy bo parking zawsze jest tutaj zapełniony.

Więcej…
 
Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki"
   Stowarzyszenie 'Pro Carpathia" wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną jeszcze w tym roku przygotują Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki". To pomysł promujący zwiedzanie już istniejących atrakcji turystycznych regionu, w bliskiej relacji z jego bogatą tradycją kulinarną. Jego zadaniem będzie reklama restauracji, winnic czy też gospodarstw agroturystycznych i ich oferty. Idea szlaku przybliży także historię regionalnych kulinariów, wpłynie na zwiększenie atrakcyjności oferty restauracji w oczach mieszkańców i turystów. Bogata i atrakcyjna oferta kulinarna Podkarpackiego, jest jednym z podstawowych warunków zbudowania silnego, markowego produktu turystyki regionalnej. Restauracje stanowią niezwykle ważne ogniwo zintegrowanej oferty miejsca, wpływając silnie na wizerunek konkurencyjności destynacji biznesowej i turystycznej. 
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU