betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
17. Prezentacje Twórczości Ludowej
   Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza 2 czerwca na plenerowe pokazy twórczości, rzemiosła i ginących zawodów. W malowniczej scenerii dawnej wsi przybliży niezwykłe barwne tradycje regionu Lasowiaków i Rzeszowiaków.
Więcej…
 
Jarosław będzie miał dwie podziemne trasy turystyczne
   Wejście do tej pierwszej, istniejącej od 29 lat, znajduje się pod prywatną kamienicą i można ją zwiedzać wyłącznie po umówieniu się telefonicznym z przewodnikiem. Wcześniej odpowiedzialne było za nią Muzeum Kamienica Orsettich.
Więcej…
 
Nowa Informacja Turystyczna "Stacja Przemyśl"
   W dniu 24 kwietnia, o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie Punktu Informacji turystycznej pn. "Stacja Przemyśl" w holu głównym dworca PKP. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla uroczystościom towarzyszył Pan Wojciech Błachowicz Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla, który otworzył symbolicznym przecięciem wstęgi działalności punktu it.
Więcej…
 
Międzynarodowe spotkanie promujące projekt
   W ramach projektu "Traditional adn wild" tworzone są w pięciu regionach Europy Środkowej (na terenie Polski, Czech, Słowenii i na Węgrzech) profesjonalnie wyposażone sale wystawowe i ogrody botaniczne. Pomagają one w edukacji oraz propagowaniu informacji wśród różnych grup ludności na temat dziko występujących roślin. Pierwszą inwestycją była sala wystawowa - dom ludowy - otwarty pod koniec października 2012 r. w Kunadacs na Węgrzech. Z kolei w Podkarpackiem stworzono pokój wystawienniczy, który zlokalizowany jest w jednej z zabytkowych chałup na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. 
Więcej…
 
ETNOdzieła ze słomy
    Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zapraszam 21 kwietnia na kolejne twórcze działania w skansenie. Tym razem będzie można nauczyć się wyplatania ozdób ze słomy.
Więcej…
 
Dotacje o ochronę przeworskich zabytków
  Trzy wnioski burmistrza Przeworska złożone do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków uzyskały pozytywną ocenę. 100 tys. zł miasto otrzyma na rewaloryzację istniejącego budynku przy ul. Kilińskiego 25. Prace obejmować będą rozbiórkę elementów konstrukcyjnych drewnianych, remont fundamentów, remont elementów konstrukcyjnych i pokrycia dachu, renowację zabytkowego muru, wykonanie przyłącza wodociągowego, rekonstrukcję elementów wykończeniowych, stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy i instalacji wod.-kan., elektrycznych oraz odgromowych. 
Więcej…
 
Targi Rękodzieła Ludowego
    Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie podpisał umowę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" o dofinansowanie projektu pt.: "Targi Rękodzieła Ludowego" szansą na wypromowanie produktu regionalnego<< w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego - NGO, JST współfinansowego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. 
Więcej…
 
O dzikich roślinach dyskutowali w Kolbuszowej
   Od stuleci w Europie Środkowej lecznicze i aromatyczne rośliny były zbierane z naturalnych środowisk w celu wykorzystania ich właściwości. Obecnie wiedza ta niestety idzie w zapomnienie. Stąd też potrzeba stworzenia pokoju wystawienniczego pokazującego dziko występujące rośliny i tradycje z nimi związane. Idea przygotowania takiej ekspozycji zaowocowała współpracę z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - powiedziała Małgorzata Draganik, koordynator projektu ze Stowarzyszenia "Pro Carpathia".
Więcej…
 
Konkurs EDEN 2013
    Rozpoczęła się IV edycja konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne - EDEN. Tegoroczna edycja konkursu EDEN poświęcona jest "Turystyce dostępnej". Zgłoszenia przyjmowane będą od obszarów/miejsc, które swoją atrakcyjność turystyczną budują między innymi poprzez dostępność komunikacyjną i infrastrukturalną, oraz poprzez udogodnienia i rozwiązania dla turystów z niepełnosprawnością, dla seniorów i rodzin z dziećmi. Honorowym Ambasadorem tegorocznej edycji konkursu został Pan Jan Mela - Prezes Fundacji Poza Horyzonty.
  
   Zapraszamy do składania ofert do Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej drogą on-line i drogą pocztową do 15 marca 2013 r.

Do pobrania:
1. Karta zgłoszenia - pobierz
2. Regulamin EDEN 2013 - pobierz
 
"Tropem Żubra" - Bieszczadzki Bieg Narciarski
    Bieszczadzki Bieg Narciarski "Tropem Żubra" - Muczne 2013 to impreza sportowo - rekreacyjna powstała z inicjatywy Lasów Państwowych - Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Bieszczadzkie", Gminy Lutowiska oraz lokalnych instytucji i organizacji społecznych, dla upamiętnienia półwiecza powrotu żubrów w Bieszczadach. Jej celem jest promocja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Gminy Lutowiska oraz propagowanie aktywnej turystyki zimowej w Bieszczadach.
Więcej…
 
Klaster "Podkarpackie Smaki" już działa
    16 stycznia br. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" z Rzeszowa - wraz z 20 przedsiębiorstwami i instytucjami z terenu województwa podkarpackiego - utworzyło nowy klaster zrzeszający wytwórców produktów tradycyjnych, regionalnych, lokalnych i ekologicznych.
    Celem nowego klastra jest wspomaganie współpracy w zakresie promocji i produkcji żywności opartej na tradycji.
Więcej…
 
Zadbany Zabytek - edycja 2013

  

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza ogólnopolski konkurs "Zabytek Zadbany" promujący najlepsze wzory konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków - edycja 2013.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU