betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
"Alaska daleko..., PODKARPACKIE tuż, tuż"
   Województwo podkarpackie, kraina u podnóża Karpat od lat gości maszerów z Polski i zza granicy podczas biegów psich zaprzęgów na średnim dystansie. Jest to swoista stolica Polski tej dyscypliny - bieg "W Krainie Wilka" odbywa się tutaj już od 10 lat. Również i w tym roku odbędą się trzy biegi pod wspólna nazwą "Alaska daleko..., PODKARPACKIE tuż, tuż", składają się wyścigi psich zaprzęgów na średnim dystansie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. I są to: "W Krainie Żubra" - w Bystrem k. Baligrodu (25-27 stycznia 2013 r.); "W Kresowej Krainie" - w Baszni Dolnej k. Lubaczowa (23-24 lutego 2013 r.).
   "
   Wszystkie biegi dodatkowo punktowane będą w ramach Pucharu Polski, natomiast "W Kresowej Krainie" ma rangę Mistrzostw Polski. 
Więcej…
 
Cerkiew w Rudce odnowiona
   Dawną cerkiew greckokatolicką w Rudce k. Sieniawy mocno doświadczył los. Na ten XVII-wieczny zabytek w 1986 r. zwalił się olbrzymi, stary dąb niszcząc całkowicie wieżę nad babińcem. Budowlę zabezpieczono przed dalszą destrukcją. Dwa lata temu rozpoczęto jej odnowę, która się właśnie zakończyła. W przyszłym roku ma w niej powstać Muzeum Sakralne Ziemi Sieniawskiej, dzięki czemu zostanie udostępniona zwiedzającym.
Więcej…
 
XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Podkarpackie 2013 - kalendarz imprez

KALENDARZ
XIX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY
W SPORTACH ZIMOWYCH "PODKARPACKIE 2013"
NA TERENIE WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO


POBIERZ

 
Dotacje na zabytki - nabór wniosków
   Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa podkarpackiego na rok 2013. O dotację może ubiegać się każdy podmiot będący właścicielem lub posiadaczem zabytku, jeżeli posiadanie to oparte jest o tytuł prawny do zabytku wynikający z użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego, trwałego zarządu albo stosunku zobowiązaniowego.
Więcej…
 
Podkarpackie smaki
    Na rynku wydawniczym pojawiła się pozycja wyjątkowa - pierwszy nie tylko w skali województwa przewodnik kulinarno - turystyczny po Podkarpackiem, zawierający także pełny katalog produktów tradycyjnych. "Podkarpackie smaki", bo taki tytuł nosi, to kolejna "kulinarna" publikacja Stowarzyszenia "Pro Carpathia", jednak pierwsza opracowana na tak dużą skalę.
Więcej…
 
Kolejne sukcesy Zajazdu "Pastewnik"
   Koniec roku dla "Pastewnika" obfituje w wyróżnienia i nagrody. 24 października 2012 r. w kozienickim Centrum Rekreacji i Wypoczynku odbyło się spotkanie gestorów i zarządców campingów w Polsce, podczas którego ogłoszono wyniki  konkursu "Mister Camping". W kategorii do 150 miejsc "Pastewnik" otrzymał tytuł MISTER CAMPING 2012.


   Niespełna miesiąc później rozstrzygnięty został przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego konkurs "Szlak Podkarpackiego Jadła i Wina", w którym zajazd otrzymał certyfikat jakości. Serdecznie gratulujemy zarządcy obiektu Panu Zbigniewowi Mazurkowi i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej…
 
Oryginalna ETNOchoinka
    Skansen Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza małych i dużych na warsztaty "Do ETNOdzieła!" poświęcone ozdobom choinkowym z papieru, słomy, bibuły i opłatków. W sobotę 15 grudnia od godz. 11.00 będzie można nauczyć się wykonywać tradycyjne jeżyki, łańcuchy, światy czy pająki. To propozycja dla ceniących własnoręcznie wykonane przedmioty.

Wstęp 10 zł.
Zapisy pod nr. tel. 17 2271296, 17 2271071 lub na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
"Stąd pochodzę, o tym mówię..."
DYREKCJA, PRACOWNICY MUZEUM W PRZEWORSKU
KURATORZY KONKURSU I WYSTAWY POKONKURSOWEJ
zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy


IV edycji ogólnopolskiej Konkursu Fotograficznego
"Stąd pochodzę o tym mówię..."

9 grudnia 2012 godz. 16.00
Galeria MAGNEZ
ul. Park 2
37 - 200 Przeworsk

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Starosta Powiatu Przeworskiego,
Burmistrz Miasta Przeworska
Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców a W-wie,
Zarząd Główny PTTK w Warszawie

 
Odkrycia archeologiczne w Przeworsku
   Od początku listopada trwają ratownicze badania wykopaliskowe na stanowisku nr 54 w Przeworsku. Prowadzone są pod kierownictwem Joanny Ligody, na zlecenie PGNiG S.A., z uwagi na planowaną w tym miejscu budowę placu wiertni. Usytuowane na cyplu lewego brzegu Mleczki stanowisko, odkryte zostało w trakcie badań powierzchniowo - poszukiwawczych w 1988 roku. W 2008 roku przeprowadzono na nim niewielkie prace archeologiczne, które jednak nie przyniosły żadnych spektakularnych odkryć (badania te prowadziła również J. Ligoda na zlecenie PGNiG S.A.). Przystępując zatem do trwających właśnie wykopalisk archeologicznych, nie spodziewano się znaczących wyników badawczych.
Więcej…
 
GoToCarpathia
   28 listopada 2012 r. w Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej odbędzie się seminarium naukowo - informacyjne podsumowując projekt "GoToCarpathia - certyfikat jakości usług i produktów ekoturystycznych w Karpatach Wschodnich". Jego organizatorami są Fundacja Bieszczadzka z Ustrzyk Dolnych i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Więcej…
 
Poznaj kuchnię regionu

 

Zwiedzając Polkę wielu ludzi już nie wyobraża sobie wizyty na Podhalu bez zjedzenia kwaśnicy, na Podlasiu - babki ziemniaczanej, w Wielkopolsce - czernicy... Co może zaproponować Podkarpacie? Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na cykl warsztatów kulinarnych poświęconych lokalnej specjalności Lasowiaków - kapuście ziemniaczanej.

Więcej…
 
Słomiane bombki
  

   W ramach comiesięcznych warsztatach etnograficznych "Do ETNOdzieła" skansen Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na kolejne spotkania z cyklu poświęconego ozdobom choinkowym. W najbliższą sobotę (17 listopada) o godz. 11.00 twórczynie ludowe nauczą wyplatać szyszki ze słomy. To propozycja dla ceniących własnoręcznie wykonane przedmioty. Wstęp 10 zł. Zapisy pod nr. 17 2271296, 17 2271071 lub na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
 
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU