betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Ogólnopolski konkurs "Zabytek Zadbany"
   "Zabytek Zadbany" jest corocznym konkursem ogłaszanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad konkursem sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Od 2011 roku podmiotem realizującym procedurę konkursową jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. 

P L A K A T
Więcej…
 
Przeworsk w obrazie i fotografii
   Od 13 do 31 stycznia 2012 r. w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego (I piętro) prezentowana jest wystawa pt. "Przeworsk w obrazie i fotografii". Zgromadzone zostały na niej prace głównie przeworskich artystów, powstałe podczas organizowanych przez Urząd Miasta Przeworska plenerów i warsztatów artystycznych. Na co dzień obrazy i zdjęcia oglądać można w Euroregionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Przeworsku.
 
XVII Amatorskie Mistorzstwa Polski w Narciarstiwe Alpejskim, Biegowym i Snowboardzie
    Przemyski stok narciarski po raz kolejny będzie gospodarzem eliminacji Województwa Podkarpackiego do Amatorskich Mistrzostwo Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie "Family Cup". Zapraszamy do wspólnego współzawodnictwa i zabawy wszystkich amatorów białego szaleństwa zwłaszcza całe narciarskie rodziny.

Zawody odbędą się 21 stycznia na stoku narciarskim w Przemyśl.
Więcej…
 
Rewitalizacja ratusza
   18 października 2011 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego Uchwałą nr 18/1923/11 dokonał zmiany Uchwały nr 42/797/11 z dnia 26 kwietnia 2011 r. w sprawie dokonania oceny strategicznej i wyboru projektów do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej VII Spójność wewnątrzregionalna działanie 7.1. Rewitalizacja miast RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 - złożonych w procedurze standardowej. 
Więcej…
 
30 numer Skarbów Podkarpackich - od pięciu lat bezpłatny dwumiesięcznik o tradycji i historii
   Pięć lat pracy i 30 numerów "Skarbów Podkarpackich" za nami. W sumie ponad 1320 stron, ok. 4000 zdjęć, blisko 600 tekstów, kilkudziesięciu współpracowników z Podkarpacia, z reszty kraju i z zagranicy (Słowacja i Ukraina). To taki bilans na szybko. Można do tego jeszcze dodać 60 000 wydanych egzemplarzy trafiających obecnie do blisko 150 instytucji (biblioteki, muzea, parafie, ambasady, konsulaty, centra informacji turystycznej, instytuty, harcerze, uczelnie, koła i kluby przewodników, służby konserwatorskie, szkoły, towarzystwa, kurie, redakcje, wydawnictwa itp.). A do tego olbrzymia grupa czytelników sięgających co dwa miesiące po "Skarby". Przeglądając pierwsze numery wydawnictwa widać, że na początku większość tekstów dotyczyła obiektów zabytkowych. Tylko tu dostrzegaliśmy podkarpackie "skarby". Dopiero trzy lata temu "przewaliła" się przez nasze łamy fala tekstów poświęconych przyrodzie, a od ponad półtora roku coraz częściej gościmy materiały historyczne. Dostrzegamy skarby regionu także w otaczającej nas przyrodzie, a także historii czyli magistra vitae est - nauczyciele życia.
Więcej…
 
Droga św. Jakuba w województwie podkarpackim
   Droga św. Jakuba, prowadząca do Santiago de Compostela w Hiszpanii, od ponad tysiąca lat jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. W 1987 r. Rada Europy ogłosiła ją pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym. W 1993 r. Drogę św. Jakuba wpisano na Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. W województwie podkarpackim Droga św. Jakuba Via Regia (Korczowa - Pilzno) liczy 219 km.
Więcej…
 
Powstały "Lasy Bieszczadzkie"
   Jednym z sześciu nowych leśnych kompleksów promocyjnych w kraju jest LKP "Lasy Bieszczadzkie". Stosowne zarządzenie podpisał w ostatnich dniach Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych. To drugi, po "Lasach Bieszczadzkich", obszar na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, gdzie leśnicy będą prowadzić i promować zrównoważoną gospodarkę leśną, wspierać badania naukowe i prowadzić edukację leśną społeczeństwa. 
Więcej…
 
ECIT otrzymał Certyfikat
    9 grudnia 2011 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się Gala Konkursu Podkarpacka przestrzeń w obiektywie. Podczas gali przyznane zostały także certyfikaty IT jednostkom informacji turystycznej. Spośród 500 nadesłanych prac, kapituła konkursu wyłoniła 10 najlepszych fotografii. Jednym z laureatów jest mieszkaniec Przeworska, p. Marcin Krzywonos, któremu prezes Podkarpackiej  Regionalnej Organizacji Turystycznej Anna Kowalska wręczyła nagrodę za zdjęcie pt. „Uroczyste otwarcie”.
   
    W drugiej części gali, biurom i centrom informacji turystycznej, zostały przyznane certyfikaty Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Proces certyfikacji informacji turystycznej w Polsce realizowany jest od 2010 roku. Jego celem jest potrzeba zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej oraz stworzenia krajowej sieci standaryzowanych jednostek IT współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Euroregionalnemu Centrum Informacji Turystycznej w Przeworsku, po raz drugi, przyznano dwugwiazdkowy certyfikat. Dokument potwierdzający wysoką jakość obsługi turystycznej w naszym mieście, został odebrany z rąk prezes PROT. Przyznany przez Polską Organizację Turystyczną certyfikat, obowiązuje w okresie od 1.10.2011 do 30.09.2012 r.

Relacja z uroczystej Gali: PROT
Więcej…
 
Nordic Walking Park
   Miłośników nordic walking oraz innych form aktywnego wypoczynku informujemy o utworzeniu NORDIC WALKING PARK PODKARPACKIE CENTRUM. Projekt współpracy pod tą nazwą jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, zrealizowany przez dwie lokalne grupy działania. Partnerami byli "Dorzecze Mleczki" oraz "Kraina Sanu". Koordynatorem projektu była Jadwiga Stebnicka.
   Projekt, dzięki któremu powstała sieć ponad 400 km certyfikowanych tras do uprawiania nordic walking na stosunkowo niewielkim obszarze 1086 km2 w ramach 10 gmin powiatów przeworskiego, jarosławskiego i leżajskiego, stał się innowacyjnym projektem na skalę europejską. 

Więcej…
 
Bieszczadzka kolejka będzie jeździć w zimie
  Po raz pierwszy od 15 lat, podczas zimy będzie kursować bieszczadzka kolejka leśna - poinformowała Elżbieta Kobus z Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej. W tamtych czasach służyła do transportu drewna. Uruchomiamy kurs dla grup zorganizowanych, ale istnieje możliwość wykupienia indywidualnych kursów drezyną oraz dołączenia do grup zorganizowanych, tłumaczy E. Kobus.


Więcej…
 
"Piękny Wschód"
   Polska Organizacja Turystyczna realizuje aktualnie kampanię promocyjną pn. "Piękny Wschód - odkryj jak to blisko" promującą pięć województw (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie). Kampania jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Działania V.1 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na rok 2007 - 2013.


Więcej…
 
Na stokach narciarskich będzie bezpieczniej
   Już 1 stycznia 2012 roku obowiązywać będzie ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie górskim oraz na zorganizowanych terenach narciarskich. MSWiA w związku z nią, przygotowała projekty rozporządzeń.
Więcej…
 
Konkurs „Mister Camping 2011” rozstrzygnięty

  
   W dniach 19.10.2011 r. podczas seminarium "Ocena sezonu turystycznego na campingach w 2011 roku" zorganizowanym w Centrum Zdrowia i Relaksu "Verano" w Kołobrzegu ogłoszone zostały wyniki konkursu "MISTER CAMPING 2011". W tegorocznej edycji konkursu w grupie I (o pojemności do 150 miejsc noclegowych) Camping "PASTEWNIK" zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy !

Wyniki konkursu - zobacz

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU