Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, zaprasza do skansenu na dwa dni pełnych warsztatów, spotkań poetyckich czy możliwości wysłuchania interesujących prelekcji dotyczących pszczelarstwa. |
Więcej…
|
Wydana w roku ubiegłym przez Stowarzyszenie "Pro Carpathia" dwutomowa publikacja "Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia" stała się ważnym wydawnictwem dla pasjonatów świątyń, istniejących i niezachowanych. 1000 kompletów rozeszło się w ciągu kilku miesięcy. Dalsze zainteresowanie i zapytania o nie, szczególnie ze środowiska przewodników, spowodowało, że podjęto decyzję o drugim, poszerzonym wydaniu.
|
Więcej…
|
Zapraszamy Państwa w nowo powstały punkt gastronomiczny w Przeworsku, mieści się on na ul. Łańcucka 1A (na przeciw Zajazdu "Pastewnik").
Tel. 16 30 74 777
Godziny otwarcia: pon.-czw. 10.00 - 22.30 pt.-sb. 10.00-24.00 niedz. 11.00 - 22.00 |
Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo - Parkowy zaprasza na otwarcie wystawy ANDRZEJ LUBOMIRSKI 1862-1953, Szkic do biografii. W dniu 150. rocznicy urodzin księcia ordynata. Galeria "Magnez" niedziela 22 lipca 2012 r. o godz. 17.00, wystawa czynna do 30 września 2012 r. |
Ok. 40 spośród ponad 150 winnic na Podkarpaciu przyjmuje turystów - poinformowała we wtorek sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkaarpacia Ewa Wawro. Enoturystom podkarpaccy winiarze oferują m.in. zwiedzanie winnic oraz degustacje.
|
Więcej…
|
Samorząd Województwa Podkarpackiego zaprasza na Festiwal Zaklęte w Drewnie
Festiwal odbędzie się 5 sierpnia 2012 o godz. 14.00, na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Parku Etnograficznego (skansenu). W programie festiwalu przewidziano m.in. jarmark rękodzieła, konkursu i zabawy, malowanie w drewnie, akcja artystyczna Piotra Worońca (rzeźba).
Od godz. 16.30 na scenie wystąpią: - Barnaba
- Angela Gaber Trio
- Caci Vorba
|
W roku 2011 na zlecenie Muzeum w Przeworsku opracowany został projekt rewitalizacji Zespołu Pałacowo - Parkowego. Wykonawca - krakowska Pracownia Projektowa F-11 dr inż. Marcina Furtaka - wyłoniony został w postępowaniu przetargowym.
|
Więcej…
|
W dniach 5-8 lipca bieżącego roku odbył się objazd studyjny dla dziennikarzy ukraińskich (Kijów, Terespol, Lwów, Równe) pod hasłem "Wspólne dziedzictwo, wspólna historia", organizowany przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Kijowie. Celem objazdu było zaprezentowanie atrakcji turystycznych regionu, którego efektem będą publikacje promujące województwo podkarpackie u naszych wschodnich sąsiadów.
|
Więcej…
|
W imieniu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zapraszamy Państwa na cykl koncertów muzyki dawnej pn. "Spotkania z muzyką i tradycją". Koncerty odbędą się w dniach:
- 7 lipca 2012 r. o godz. 17.00 w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Średniej Wsi, - 14 lipca 2012 r. o godz. 17.00 w cerkwi pod wezwaniem św. Michała Archanioła, obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pw. Wniebowzięcia NMP w Smolniku nad Sanem - 15 lipca 2012 r. o godz. 15.30 w Kościele pw. św. Iwona i MB Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu Zdroju.
Działania te realizowane są w ramach zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji pt. "Promocja Szlaku Architektury Drewnianej", współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do wspólnego muzykowania zapraszają Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Zespół Muzyki Dawnej "VOX ANGELI". |
KONKURS FOTOGRAFICZNY "Podkarpacka przestrzeń w obiekcie" ZGŁOSZENIA DO 15.10.2012 r.
Uwiecznij na zdjęciu aktywnych turystów na szlakach, uczestników imprez turystycznych i folklorystycznych, unikatową przyrodę, krajobrazy, architekturę Podkarpacia i wygraj cenne nagrody! Nagroda główna: wysokiej klasy aparat fotograficzny marki SONY NEX ufundowany przez Firmę Fotograficzną "FOTOS" z Łańcuta. Dla wyróżnionych m.in.: pobyty w znanych ośrodkach wypoczynkowych na Podkarpaciu, rejsy żeglarskie nad Soliną, nagrody rzeczowe w postaci wydawnictw, albumów, oraz pakietów na foto - książki.
|
Więcej…
|
Po trwających przez blisko 14 lat zmaganiach ze skarbem państwa dawni właściciele, którym w czasach komunistycznych odebrano majątek, mogą odetchnąć z ulgą.
Letnia Rezydencja rodu Lubomirskich w stolicy województwa podkarpackiego to zabytkowa, późnobarokowa budowla, której historia sięga lat 90 XVII w. Projekt budynku prawdopodobnie wykonał Tylman z Gameren, a w połowie wieku XVIII charakter tzw. "domu dla przyjemności" (fr. maison de plaisance) nadał mu za czasów Hieronima Augusta Lubomirskiego, jego nadworny architekt, Karol Wiedemann.
|
Więcej…
|
Dzięki konkursowi na grany w dziedzinie kultury, ogłoszonemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, otrzymaliśmy w tym roku środku na druk dwóch kolejnych numerów "Skarbów". Warunkiem podstawowym była ich tematyka, musiały zawierać teksty o etnografia naszego regionu. Pierwszy, majowo - czerwcowy numer, który trafia właśnie do rąk Czytelników, poświęciliśmy etniczności na południe od przecinającej województwo drogi A4. Drugi lipcowo - sierpniowy, obecnie w przygotowaniu, przybliży to zagadnienie na obszarach na północ od linii Rzeszów - Przemyśl. No, a później chyba zawiesimy nasze wydawnictwo - mówi Krzysztof Zieliński, redaktor naczelny i pracownik Stowarzyszenia "Pro Carpathia", od pięciu lat wydawcy periodyku. |
Więcej…
|
Projekt "Przeniesi enie i zestawienie zespołu kościelnego pw. św. Marka Ewangelisty wraz z wyposażeniem i wystrojem z Mielca - Rzochowa do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej" dobiegł końca. W kolbuszowskim skansenie powstało piękne założenie kościelne, w skład którego wchodzą świątynia z 1843 r. wraz z dzwonnicą oraz ogrodzenie z czterem kapliczkami. Natomiast we wnętrzu znalazły się odrestaurowane ołtarze, ambona, chrzcielnica i witraże.
|
Więcej…
|
|