betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Wędrówki Podkarpackie - Konkurs

    W imieniu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie podmiotów gospodarczych w dziedzinie usług turystycznych, wyróżniających się wysoką jakością świadczeń oraz oryginalnością proponowanych form wypoczynku z terenu województwa podkarpackiego.

Więcej…
 
Noc Muzeuów 2011 w kolbuszowskim skansenie
   Już 14 maja w parku etnograficznym w Kolbuszowej odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne. Od godz. 18:00-24:00 skansen będzie magiczną areną działań artystycznych z pogranicza jawy i snu...
   Najpierw pracownicy muzeum wcielą się w rolę niesamowitych bohaterów komediowych, których do życia powołał m.in. mistrz pióra Julian Tuwim. Następną odsłoną będzie wspólny koncert Hudaków i Dosbajki. Hudacy zaprezentują materiał pochodzący z ich debiutanckiej płyty. Natomiast na koniec przeniesiemy się w malowniczy świat filmu "Mój Nikifor". Będzie to doskonała okazja, by podziwiać na dużym ekranie genialną kreację Krystyny Feldman.
   W tym dniu od godz.18:00 obowiązuje wstęp wolny. Zwiedzanie skansenu zakończymy o godz. 20:00. A w sektorze wejściowym będzie można pokrzepić się gorącymi napojami oraz kiełbaską z grilla.

Zapraszamy do Kolbuszowej

PLAKAT
 
Majenie w skansenie
    W niedzielę 15 maja w kolbuszowskim skansenie będzie bardzo kolorowo. Zapraszamy Państwa na spotkanie z twórczyniami, które zaprezentują sposoby wykonywania kwiatów z papieru i bibuły, girland i pająków. Każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie wykonać własny kwiat. Nową inicjatywą będzie włączenie zwiedzających w proces "majenia" 2 kapliczek (o godz. 13:00 i 15:00), a także tworzenia "kwietnej łąki" na polanie między wiatrakami. Poza tym podczas trwania imprezy na uczestników, przewidziane są gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych (o godz. 14:00 i 16:00), mini-kiermasz, a także degustacja przysmaków regionalnych.

Wstęp 9 zł i 6 zł, rodzinny 25 zł

PLAKAT
 
"Skarby" tym razem historycznie

   Czy dwumiesięcznik "Skarby Podkarpackie" może zaczynać 6-stronicowy wywiad? Jeśli wypowiadającym się jest archeolog, prof. Michał Parczewski, a temat rozmowy dotyczy początków pobytu Słowian na terenie dzisiejszego Podkarpacia, tworzenia się w tym regionie początków polskiej państwowości, rywalizacji o te ziemie pomiędzy żywiołem polskim i ruskim - to taki materiał czyta się z wypiekami na twarzy. Ten numer "Skarbów" powinien szczególnie zainteresować fanów historii, bo tekstów z tego obszaru jest wyjątkowo dużo.

Więcej…
 
Modrzewiowy dworek z Krzeczowic nabiera blasku
   W Urzędzie Miasta Przeworska we wrześniu ubiegłego roku miało miejsce podpisanie umowy na realizację zadanie pn. "Zachowanie dziedzictwa kulturowego Dworku z Krzeczowic i Domu Gackiego oraz ich adaptacja na cele turystyczne w Skansenie Pastewnik w Przeworsku".
Więcej…
 
Odbudowa przymurowego domu przy ul. Kilińskiego
   Mieszkańcy Przeworska zapewne zapomnieli już o czasach świetności domu przy ul. Kilińskiego 25. Budynek z przełomu XVIII i XIX wieku, nakryty gontowym czterospadowym dachem z okapem opartym na kroksztynach niewątpliwie straszy dzisiaj swoim wyglądem.
Więcej…
 
Pielgrzymka rowerowa do Jodłówki
   Przeworskie Stowarzyszenie Koło Turystyki Rowerowej "Leliwa" informuje, że w dniu 01 maja 2011 r. (niedziela) organizowana będzie I Przeworska Pielgrzymka Rowerowa im. Jana Pawła II do Jodłówki. Wszystkich chętnych, zainteresowanych pielgrzymką zapraszamy w tym dniu na przeworski rynek, gdzie nastąpi zbiórka uczestników o godz. 13:15, wyjazd 13:30. Trasa będzie wiodła przez miejscowości: Zalesie, Zarzecze, Pełnatycze, Rozbórz Długi - Okrągły i dalej bezpośrednio do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia gdzie o godz. 16:30 nastąpi msza święta. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnikom pielgrzymki zostanie przedstawiona historia sanktuarium. Powrót do Przeworska trasą: Rozbórz Okrągły - Długi, Pantalowice, Siennów, Krzeczowice, Żurawiczki w kierunku przeworskiego rynku, gdzie uroczyście zakończona zostanie pielgrzymka. Planowany przyjazd do Przeworska, godz. 20:30.

Uczestnictwo w pielgrzymce w formie imiennego wykazu z adresem zamieszkania i datą urodzenia, prosimy zgłaszać pod telefon 601 628 357 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 27.04.2011 r.
 
Południowo - wschodni serwis turystyczny
   Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony poświęconej południowo - wschodniemu zakątkowi Polski. Obszar ten rozciągający się od bieszczadzkich połonin na południu, po pełen zabytków tysiącletni Przemyśl na północy, spięty jest w jedną całość biegiem Sanu. Znajdują się tam imponujące leśne krainy zamieszkałe przez osobliwe zwierzęta, wspaniałe górskie rzeki, ciągnące się po horyzont pasma górskie, miejscowości o pasjonującej historii oraz urokliwe  Jezioro Solińskie. Przede wszystkim jednak mieszka tu wielu serdecznych i gościnnych ludzi.

Adres strony www.przemysl-bieszczady.pl
 
Przeworskie podziemia...
   Przeworsk jest miastem o długiej historii. Najwcześniejsze znaleziska dotyczące miasta sięgają okresu wczesnego średniowiecza. Nie jest więc dziwne, że na temat Przeworska krąży wiele legend i opowieści. Jedną z takich legend jest istnienie pod miastem rozległej sieci korytarzy i piwnic, które w dawnych czasach miały znaczenie zarówno gospodarcze jak i obronne. Bardzo często przywoływana jest opowieść o Tatarze, który zabłądził w lochach przeworskich, a jego szczątki znajdują się tam do dzisiaj.
Więcej…
 
Rajd "Twierdza Przemyśl"
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Zarząd Oddziału im. dr Mieczysława Orłowicza
w Przemyślu
przy współpracy
Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Koła Przewodników PTTK, Klubu Górskiego PTTK "Karpaty"

organizuje
45 OGÓLNOPOLSKI RAJD "TWIERDZA PRZEMYŚL"
Przemyśl, 16 kwietnia 2011
 
Wystawa zdjęć Jerzego Wygody
   Do 13 kwietnia br. w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie czynna jest wystawa Jerzego Wygody. Od 2002 r. artysta ten przemierzał małopolskie i podkarpackie szlaki archiwizując przy pomocy aparatu widoki dawnych cmentarzy z okresy I wojny światowej.
Więcej…
 
Leksykon drewnianej architektury sakralnej na Podkarpaciu
   Projekt "Skarby w drewnie ukryte", realizowany przez Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa przy współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu, a finansowany z tzw. Funduszy Norweskich, wchodzi w decydującą fazę prac. W roku ubiegłym przygotowano dokumentację i wytyczne konserwatorskie dla dziewięciu świątyń: cerkwi i kościołów z terenu Podkarpacia, w chwili obecnej przyszedł czas na działania wydawnicze. 
Więcej…
 
Specjalny pociąg. POZOSTAŁO KILKA WOLNYCH MIEJSC !

   Po raz pierwszy, Przeworska Kolej Dojazdowa wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Przeworskiej Kolei Wąskotorowej, zapraszają na specjalny przejazd. Trasa Przeworsk – Dynów – Przeworsk (92 km + foto stopy), składem pociągu zestawionym z: Lxd2 + 2 wagony bxhpi (3Aw) + towarowe (węglarki, kłonice, platforma i brankard).

Przejazd odbędzie się 14 Maja 2011 roku. Planowany odjazd o godzinie 9:00

Więcej informacji

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU