11 lutego w monachijskim kościele Świętego Józefa odbył się, z udziałem p.o. Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Franciszka Gryciuka, wernisaż wystawy „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom”. Wystawa została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, Centralną Bibliotekę Rolniczą, Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Można ją zwiedzać w dniach 11–13 lutego 2011 r.
Wystawę tą zobaczyć można do 11 marca 2011 r. w holu Urzędu Miasta Przeworska.
Zdjęcia z uroczystego otwarcia wystawy w dziale wydarzenia kulturalne - zobacz |
W Sanoku powstaje miasteczko galicyjskie. To zdecydowanie największa i najbardziej kosztowna inwestycja realizowana przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. - Zdaniem znawców tematu, w tym m.in. etnografów i historyków architektury, pomysł związany z odtworzeniem galicyjskiego rynku uznano za bezprecedensowe rozwiązanie w zakresie ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego w skali ogólnopolskiej - mówi Jerzy Ginalski, dyrektor Muzeum.
Przeczytaj więcej Foto relacja z postępu prac - zobacz |
Polska Organizacja Turystyczna w ramach Działania V.1 Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej 2007-2013, którego jest beneficjentem, zleciła realizację multimedialnej kampanii " Piękny Wschód - odkryj jak to blisko" promującej atrakcyjność turystyczną regionów wschodniej Polski. Głównym celem kampanii jest pobudzenie ruchu turystycznego w pięciu województwach wschodniej Polski: warmińsko - mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim, objętych działaniem Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej. |
Więcej…
|
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, należy do organizacji działających na rzecz rozwoju turystyki w województwie podkarpackim, zajmującą się promocją turystyczną regionu. W zakresie swojej działalności, rozważa udział w następujących targach krajowych i zagranicznych w 2011 roku.
|
Więcej…
|
21 października 2010 Polska Federacja Campingu i Caravaningu podczas konferencji zorganizowanej w Żywcu, przedstawiła wyniki 46 edycji konkursu "Mister Camping". Konkurs organizowany jest przez PFCC we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz POT. Oceniane kempingi podzielone zostały na cztery grupy, w kryterium tym decydowała ilość miejsc noclegowych. - Grupa I (campingi do 150 miejsc noclegowych)
- Grupa II (campingi o pojemności 151 - 300 miejsc noclegowych)
- Grupa III (campingi o pojemności 301 - 450 miejsc noclegowych)
- Grupa IV (campingi o pojemności powyżej 450 miejsc noclegowych)
Przeworski Camping "Pastewnik" w grupie I o pojemność 150 miejsc noclegowych, zdobył wysokie zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. |
Informujemy, że w ostatnim czasie nastąpiła zmiana danych kontaktowych Euroregionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Przeworsku. Zmianie uległ adres poczty e-mail. Bardzo prosimy o aktualizację danych adresowych naszego biura, równocześnie przepraszamy za kłopot. Aktualny e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
|
Bezpłatny 24 oraz 25 numer „Skarbów Podkarpackich” czeka na wielbicieli zabytków, sztuki ludowej i historii w siedzibie redakcji w Rzeszowie przy ul. Gałęzowskiego 6. Warto wspiąć się na 3 piętro, bo tempo „schodzenia” wydawnictwa jest coraz szybsze. Jeszcze dwa lata temu nakład ponad dwóch tysięcy egzemplarzy wystarczył na miesiąc, ostatni wrześniowy rekord to siedem dni od przywiezienia z drukarni. |
Więcej…
|
W dniach 28 września - 2 październik 2010 blisko 30 osobowa grupa touroperatorów z Białorusi odwiedziła nasz region w ramach imprezy organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Polską Organizację Turystyczną w Warszawie. Dla wszystkich uczestników była to pierwsza wizyta na Podkarpaciu. Celem ich pobytu była prezentacja oferty turystycznej naszego regionu pod kątem turystyki aktywnej i wypoczynkowej dla rodzin również z dziećmi. Opracowanie programu objazdu studyjnego oraz opieką nad gośćmi zajęło się Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa.
|
Więcej…
|
Losy parafii w Dylągowej koło Dynowa były burzliwe. W XVI wieku drewnianą świątynię zamieniono na krótko na protestancki zbór. Na początku XVIII wieku spłonęła, ale odbudowana stała tu przed lat 200. W 1927 r. przeniesiono ją do pobliskiej wsi. Dwie dekady wcześniej w jej sąsiedztwie wymurowano nową budowlę. Po spaleniu wsi przez UPA parafia przestała istnieć. Obecnie kończone są prace renowacyjne, największe od 100 lat, które przywracają świetność zabytkowego gmachu i jego cennego wyposażenia.
|
Więcej…
|
|
|
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>
|
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL |