betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
„Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom”
   11 lutego w monachijskim kościele Świętego Józefa odbył się, z udziałem p.o. Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Franciszka Gryciuka, wernisaż wystawy „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom”. Wystawa została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, Centralną Bibliotekę Rolniczą, Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Można ją zwiedzać w dniach 11–13 lutego 2011 r.

Wystawę tą zobaczyć można do 11 marca 2011 r. w holu Urzędu Miasta Przeworska.

Zdjęcia z uroczystego otwarcia wystawy w dziale wydarzenia kulturalne - zobacz

 
"Galicyjski rynek" w sanockim skansenie
   W Sanoku powstaje miasteczko galicyjskie. To zdecydowanie największa i najbardziej kosztowna inwestycja realizowana przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. - Zdaniem znawców tematu, w tym m.in. etnografów i historyków architektury, pomysł związany z odtworzeniem galicyjskiego rynku uznano za bezprecedensowe rozwiązanie w zakresie ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego w skali ogólnopolskiej - mówi Jerzy Ginalski, dyrektor Muzeum.

Przeczytaj więcej
 
Foto relacja z postępu prac - zobacz
Nowiny24.pl - zdjęcia 
 
Polska pieknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich
   Rozpoczęła się IV edycja Konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego "Polska pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich", w których wybrane zostaną najlepsze przedsięwzięcia turystyczne, kulturalne i rewitalizacyjne współfinansowane z Funduszy Europejskich.
Więcej…
 
Kultura Pogranicza Polsko - Ukraińskiego
    Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Mariusz Jerzy Olbromski zaprasza na sesję naukową Kultura Pogranicza Polsko-Ukraińskiego oraz program artystyczny w dniu 9 lutego 2011 roku.
Więcej…
 
"Piękny Wschód - odkryj jak to blisko"
   Polska Organizacja Turystyczna w ramach Działania V.1 Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej 2007-2013, którego jest beneficjentem, zleciła realizację multimedialnej kampanii "Piękny Wschód - odkryj jak to blisko" promującej atrakcyjność turystyczną regionów wschodniej Polski. Głównym celem kampanii jest pobudzenie ruchu turystycznego w pięciu województwach wschodniej Polski: warmińsko - mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim, objętych działaniem Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej.
Więcej…
 
PROT zaprasza na targi turystyczne
   Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, należy do organizacji działających na rzecz rozwoju turystyki w województwie podkarpackim, zajmującą się promocją turystyczną regionu. W zakresie swojej działalności, rozważa udział w następujących targach krajowych i zagranicznych w 2011 roku.
Więcej…
 
Camping "Pastewnik" nagrodzony
   21 października 2010 Polska Federacja Campingu i Caravaningu podczas konferencji zorganizowanej w Żywcu, przedstawiła wyniki 46 edycji konkursu "Mister Camping". Konkurs organizowany jest przez PFCC we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz POT. Oceniane kempingi podzielone zostały na cztery grupy, w kryterium tym decydowała ilość miejsc noclegowych.
  • Grupa I (campingi do 150 miejsc noclegowych)
  • Grupa II (campingi o pojemności 151 - 300 miejsc noclegowych)
  • Grupa III (campingi o pojemności 301 - 450 miejsc noclegowych)
  • Grupa IV (campingi o pojemności powyżej 450 miejsc noclegowych)

Przeworski Camping "Pastewnik" w grupie I o pojemność 150 miejsc noclegowych, zdobył wysokie zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
 
Zmiana adresu e-mail ECIT
 Informujemy, że w ostatnim czasie nastąpiła zmiana danych kontaktowych Euroregionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Przeworsku. Zmianie uległ adres poczty e-mail. Bardzo prosimy o aktualizację danych adresowych naszego biura, równocześnie przepraszamy za kłopot.

 Aktualny e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 
Dwa numery czasopisma "Skarby Podkarpackie"
   Bezpłatny 24 oraz 25 numer „Skarbów Podkarpackich” czeka na wielbicieli zabytków, sztuki ludowej i historii w siedzibie redakcji w Rzeszowie przy ul. Gałęzowskiego 6. Warto wspiąć się na 3 piętro, bo tempo „schodzenia” wydawnictwa jest coraz szybsze. Jeszcze dwa lata temu nakład ponad dwóch tysięcy egzemplarzy wystarczył na miesiąc, ostatni wrześniowy rekord to siedem dni od przywiezienia z drukarni.
Więcej…
 
Podkarpacie jest piękne, a Bieszczady to jego perła
W dniach 28 września - 2 październik 2010 blisko 30 osobowa grupa touroperatorów z Białorusi odwiedziła nasz region w ramach imprezy organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Polską Organizację Turystyczną w Warszawie. Dla wszystkich uczestników była to pierwsza wizyta na Podkarpaciu. Celem ich pobytu była prezentacja oferty turystycznej naszego regionu pod kątem turystyki aktywnej i wypoczynkowej dla rodzin również z dziećmi. Opracowanie programu objazdu studyjnego oraz opieką nad gośćmi zajęło się Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa.
Więcej…
 
Świątynia pełna blasku
Losy parafii w Dylągowej koło Dynowa były burzliwe. W XVI wieku drewnianą świątynię zamieniono na krótko na protestancki zbór. Na początku XVIII wieku spłonęła, ale odbudowana stała tu przed lat 200. W 1927 r. przeniesiono ją do pobliskiej wsi. Dwie dekady wcześniej w jej sąsiedztwie wymurowano nową budowlę. Po spaleniu wsi przez UPA parafia przestała istnieć. Obecnie kończone są prace renowacyjne, największe od 100 lat, które przywracają świetność zabytkowego gmachu i jego cennego wyposażenia.
Więcej…
 
Konkurs dla młodych fotografów


Ściągnij - Karta zgłoszenia, regulamin
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU